INZERCE: Proč je sauna dobrá pro vaše tělo?

INZERCE: Proč je sauna dobrá pro vaše tělo?

Před mnoha a mnoha lety Finové zjistili, že když lijí vodu na zahřívané kameny v malém uzavřeném prostoru, vytvoří velmi horké a suché teplo – saunu. Tenkrát ještě nevěděli, jaké pozitivní účinky bude toto unikátní teplo mít. Dnes už to ale víme.

Tehdy primitivní finská sauna byla jen hloupým předchůdcem toho, co máme dnes. V dnešní době si sauny získávají stále větší oblibu. Mají je v různých sportovních centrech, bazénech, lázních, léčebných centrech, ale lidé si je pořizují i domů. Staly se přirozenou cestou, jak vyléčit řadu velkých i malých zdravotních problémů.

Proč jsou sauny dobré?

Samozřejmě záleží na stavu vašeho zdraví a vašem věku, ale sauna každopádně zvládne pěkně vyčistit vaši pokožku, zlepšit krevní oběh, otevřít dutiny a dýchací cesty, uvolnit svaly a revmatické bolesti, posiluje imunitní systém, zlepšuje pohyblivost kloubů a pomáhá dokonce proti stresu tím, že uvolňuje napětí.

Pocení otevírá póry, vyplavuje toxiny a nečistoty, a je ideální pro stimulaci cév, což napomáhá při hojení jakýchkoliv infekcí. Proto sauny urychlují zotavení se z různých zranění, jako jsou podvrtnutí kotníku, artritida či bolesti svalů. Dalším jejich bonusem je skutečnost, že stimulují žlázy s vnitřní sekrecí – podporují tedy dobrou náladu, metabolismus a chuť k sexu.

  • Stačí jedno saunování, aby se zvýšilo množství kyslíku a živin proudících do vašich orgánů – zejména do pokožky.
  • Sauna vaše tělo zahřeje stejným způsobem, jako když máte horečku, takže napomáhá léčení.
  • Uvolní obličejové svaly, pomáhají k jasnější pleti a odstraňují nečistoty a mastnotu.

Tak proč si nepořídit saunu domů?

Dokážete si představit tu pohodu, že byste měli saunu doma? Ne, není to scifi. Opravdu to tak funguje. Taková domácí sauna má spoustu výhod. Můžete ji navštívit kdykoliv, kdy se vám zachce, a je ideální třeba pro vyléčení chřipky. Pokud jste kutilové a troufáte si na to, nakupte například palubky do sauny a pusťte se do stavby vlastními silami!

Bojíte se, že její provoz nezvládnete? Třeba na kvalitní sauny Karibu z Německa je poskytována 60 měsíců záruka, jsou připraveny tak, že je klidně zvládnete namontovat úplně sami. S tím, jak se o saunu starat, vám rád poradí prodejce. Takže nemáte jedinou výmluvu, proč to nezkusit.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru