INZERCE: Proč je pro psy dobrý lososový olej?

INZERCE: Proč je pro psy dobrý lososový olej?

Lososový olej s omega-3 mastnými kyselinami je pro psy důležitý z mnoha důvodů. A jenom z těch dobrých. Nemá prakticky žádné vedlejší účinky. Prospívá téměř všem částem těla, od srsti, přes kůži, až ke kloubům a vývoji mozku.

Omega-3 mastné kyseliny

Nachází se ve většině masa a zejména v rybách žijících ve studené vodě, což je mimochodem i losos. Nicméně maso zvířat, která jsou krmená obilím, obsahuje mastných kyselin daleko méně. A protože tohle maso tvoří většinu psího jídla, vynikajícím doplňkem omega-3 mastných kyselin je právě lososový olej.

V čem pomáhá

Lososový olej je dobrý pro psí pokožku a pomáhá udržovat lesklou, zdravou srst a silné zuby a nehty. Nedávné studie ukázaly, že pomáhá i proti artritidě. Stejně jako u lidí je i u psů vhodný pro udržení zdravého srdce. Navíc celkově posiluje imunitní systém pejska tím, že poskytuje důležité stopové prvky, které v běžné stravě chybí.

U mladších psů, kteří jsou ve vývoji, pomáhá růstu kostí a vývoji mozku. U starých pejsků může naopak pomáhat udržovat mozek ještě v kondici. Dále se doporučuje pro psy s kožními alergiemi a hojením jakýchkoliv kožních problémů.

Na státní škole veterinárního lékařství v Coloradu byl lososový olej zkoumán také jako pomocník v boji proti psí rakovině. Podle Dr. Oglivie to skutečně vypadá, že napomáhá zpomalení růstu karcinomu.

Lososový olej pro psy je podáván ústně a hravě ho můžete přidávat do stravy. Běžně ho seženete v lahvičkách různých velikostí. Různé značky se trochu liší cenou i kvalitou. Třeba tento od značky Kronch vám zaručuje 100% složení z přírodních produktů a je obohacen o důležité nasycené a nenasycené mastné kyseliny. Proti tomu můžete kouknout například na lososový olej značky Brit.

Je to jen na vás, co vyberete. Váš psí mazlíček vám ale určitě bude vděčný a vy budete rádi, že je zdravý a zdravě vypadá.

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru