INZERCE: Proč byste měli využívat kolagen?

INZERCE: Proč byste měli využívat kolagen?

Kolagen je vlastně takové lepidlo, které naše tělo drží pohromadě. Bez něj bychom se doslova rozpadli, protože více než 80 % kůže se skládá z kolagenu. Je také hlavní složkou vazů a šlach. Pravděpodobně ho znáte hlavně v souvislosti s odstraňováním vrásek a omlazením obličeje, ale má spoustu dalšího využití.

Na spálenou kůži

Hodně se využívá při léčbě popálenin. Lze s ním totiž nahradit spálenou kůži tak přirozeně, že se používá i při obličejových popáleninách.

Pro lepší klouby

Doplňky s kolagenem se používají pro lepší pohyblivost kloubů. Některé výzkumy v této oblasti vypadají hodně slibně, ale experti si ještě nedovolují předpovídat, zda by kolagen mohl pomáhat také proti osteoartróze nebo revmatoidní artritidě. Nicméně pohyblivost kloubů rozhodně zlepšuje, působí jako kloubní mazivo.

Na kůži

Nejčastěji se používá na opravu nedokonalostí kůže, které vznikají s věkem. Prakticky všechna omlazující kosmetika obsahuje kolagen. Vyspraví totiž vrásky i sešlou kůži, což jsou nejen příznaky stáří, ale podle vědců jsou způsobené rovněž přílišným sluněním. Možná už jste o tom slyšeli, že slunce poškozuje tkáně.

Ovšem nejsou to jen omlazující přípravky, na co se využívá. Možná jste někdy viděli dokonce krém s kolagenem, balzám, šampón na vlasy nebo přípravky na nehty. Pokud ne, mrkněte na www.icolway.cz. Najdete tam široký sortiment přírodní kosmetiky s kolagenem.

Uvidíte, že kolagen do kůže nemusíte dostávat jen v podobě injekcí. Tyto procedury jsou dost drahé a nehodí se pro těhotné nebo kojící ženy či lidi s různým onemocněním. Místo toho lze tedy využít kolagenové krémy a jinou kosmetiku.

Co je na výběr? Noční a denní krémy, elixír pro okolí očí, obličejové masky, mycí gel, regenerační tyčinka na rty, šampóny, kondicionéry nebo zeštíhlující sérum.

Když se nad tím tak zamyslíte, nějaký kolagenový přípravek by určitě využil každý z nás.

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru