Dnes vyšlo 1 článků

Inzerce: Poznejte krásy Chorvatska

Už nyní přemýšlíte, kam vyrazíte letošní léto na dovolenou? Dlouhodobě nejoblíbenější zemí je jistě Chorvatsko. A to nejenom pro své historické krásy, ale i pro své nádherné pláže, čisté moře a perfektní dostupnost z České republiky. To vše jsou klady, kterým každoročně neodolají tisíce turistů. Pokud jste tedy Chorvatsko ještě nenavštívili, neváhejte – rozhodně budete nadšeni a spokojeni.

Vyrazte za památkami a krásami přírody

Pokud vás láká nejenom koupání v moři a perfektní ubytování, ale rádi poznáváte i zajímavé památky, rozhodně by vašemu zájmu nemělo ujít město Záhřeb, které je hlavním městem samotného Chorvatska. To najdete na severozápadě země. Jeho krásu rozhodně potvrzuje i to, že mnoho památek je zapsaných na seznam, UNESCO. Stejně tomu je i v případě Dubrovníku, který je též oblíbenou turistickou destinací. Zájezdy do Chorvatska však nabízejí i další lokality, jako Rijeka, Zadar nebo Split. Pokud vás však láká raději příroda, můžete po celém Chorvatsku obdivovat nejenom nádherné borovicové háje, ale doslova magnetem pro turisty jsou nádherně čistá Plitvická jezera, která obdivují lidé nejenom z Evropy.

Chorvatsko – země ostrovů

Co je však na této zemi naprosto unikátní, to je množství větších či menších ostrovů, na které se pohodlně dostanete například trajekty či menšími loděmi. Z hlediska návštěvnosti i kvality služeb jasně vedou ostrovy Krk nebo Brač. A jak mnozí turisté potvrzují, dovolená v Chorvatsku, konkrétně na těchto ostrovech je skutečně dokonalá. Rozhodně se však nejedná o jediné ostrovy, kam lze vyrazit. Nijak nezaostává ani Korčula či Kornati, nebo řada menších ostrůvků v jejich okolí.

Komentáře

Nahoru