Inzerce: Povinné ručení nemusí stát více, než je nutné

Každý majitel vozu má ze zákona jasně danou povinnost, která spočívá v uzavření pojištění, pro které se již vžil název povinné ručení. Volba pojišťovny samozřejmě závisí na něm, tak se každý člověk rozhoduje podle sebe, a podle svých požadavků. Kritéria výběru ručení mohou být různá, atak zatímco někdo dává přednost pouze ceně, jiný má raději, když jsou součástí pojistky i asistenční služby, a jiný zase dbá na dostatečnou výši pojistné částky.

Ve všech těchto případech pomůže jeden komplexní nástroj, který se nazývá kalkulačka povinného ručení. Jedná se o velmi efektivní a hlavně snadné porovnání jednotlivých pojišťoven, které se vztahuje přímo na váš vůz. Každý kdo si ceny tímto způsobem porovná, tak jasně vidí, kolik by ho pojistka ročně stála a jaké výhody může získat. Právě tato možnost porovnávání jednotlivých pojišťoven je skvělou možností pro ty, kteří chtějí skutečně levné povinné ručení. Rázem totiž zjistí, že rozdíly u jednotlivých pojistek mohou činit až několik tisíc korun za pouhý jeden rok. I to je realita dnešních pojišťoven.

Samozřejmě na cenu jako takovou má vliv i řada dalších faktorů. Jedním z nich, který ji ovlivňuje skutečně pozitivně, je takzvaný bonus. Ten se počítá z každého roku, kdy daný řidič nezpůsobil nehodu. Čím více roků bez nehody, tím větší bonus je, a tím je samozřejmě nižší cena. Na druhé straně však je však takzvaný malus, který je naopak bičem na řidiče, kteří často bourají. Ceny jejich pojistky jsou totiž navyšovány o danou výši, která se právě malusem vypočítává.

Když už o cenách mluvíme, určitě je dobré zmínit také to, že se od nového roku, tedy od roku 2014 chystají další legislativní změny, které by tam měli cenu povinného ručení ještě zvyšovat. Je tedy ideální doba k tomu, využít srovnání povinného ručení, a svěřit se do rukou pojišťovně s nejvyšší cenou. Jedině tak vás případné zdražení mine. Samozřejmě kvůli tomu není nutné nikam chodit, jelikož samotné porovnávače umožní uzavřít povinné ručení online. Stačí tak vyplnit údaje o vás samotných a o vašem vozidle, vytisknou ti zelenou kartu, a můžete bez obav jezdit. I proto je online sjednání v posledních letech tak využívané.

Komentáře

Nahoru