INZERCE: Pořiďte si moderní křišťálový lustr

Co se vám vybaví, když se řekne křišťálový lustr? Představíte si velký sál v nějakém luxusním sídle a v něm obrovský tradiční lustr, který znáte z pohádek nebo z hradů? I tak to lze pojmout, ale věřte, že i umění lustrů se přizpůsobuje měnícím se trendům.

V Česku tradiční křišťálové lustry vyrábí společnost Titania Lux. Jedná se o rodinnou firmu, která exportuje své zboží do celého světa. Po jejich lustrech je poptávka, protože jsou vyráběné na míru, a tak zaujmou každého milovníka tohoto umění. V případě, že už doma nějaký takový lustr máte a ztrácí svou krásu, měli byste vědět, že to ještě lze napravit. Můžete ho nechat vyčistit ultrazvukem nebo opravit, protože každý lustr je jedinečný.

Většina z nás si jako klasické představuje korunkové nebo ramenové křišťálové lustry, které vypadají opravdu honosně. Možná si vybavujete ještě pavučinové, které vypadají skutečně jako pavučina. Kromě toho ovšem existuje ještě hromada dalších druhů podle toho, jaký mají tvar.

Křišťálový lustr ozdobí i moderně zařízený dům

Seženete křišťálový lustr, který bude vypadat starožitně se vším všudy – dokonce se do něj místo žárovek mohou dávat svíčky. Na druhou stranu jsou v nabídce rovněž moderní barevné kousky. Starožitné lustry se hodí do starších domků, v novějších interiérech by obrovské skleněné lustry vypadaly nepatřičně.

kristalovy_lustr

Něco takového se do moderně zařízeného interiéru hodí

Proč se ještě dnes používají?

Křišťálové lustry mají oproti jiným druhům osvětlení stále své výhody. Krásně vypadají, už při prvním vstupu do místnosti jsou opravdu nepřehlédnutelné, protože jednotlivé kousky křišťálu si krásně hrají se světlem. Dlouho vydrží, protože křišťálové kameny jsou z roztavených hornin a drží si svůj vzhled i za extrémních podmínek. Stačí z nich občas otřít prach, a když se náhodou jeden kousek rozbije, vyměníte jej za nový.

Mimochodem tyto lustry jsou uznávané také pro své zdravotní výhody. Podle feng-šuej křišťálové kameny vyzařují pozitivní energii. Bílé podporují vnitřní čistotu a klid, žluté jsou dobré pro nervový, trávicí a imunitní systém a modré zase zlepšují komunikaci.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru