Dnes vyšlo 1 článků

Inzerce: Podnikové informační systémy pro firmy

Každá firma totiž dříve či později dospěje do fáze, kdy nějaký ten ERP systém „potřebuje.“ Co si však pod tímto pojmem představit?

Když se řekne „výběr informačního systému“, tak si každý může představit, a většinou také představí něco jiného. Někdo si představí pod pojmem podnikový informační systém program pro správu účetnictví (pro malé, střední nebo i velké firmy), někdo rozsáhlý skladový a logistický systém či aplikaci pro personalisty sloužící ke zpracování mezd a dalších bezprostředně navazujících agend. A přitom všichni mají pravdu. Podnikový informační systém je zkrátka aplikace, která vám má nějakým způsobem usnadnit práci či ji výrazně zefektivnit.

Podnikové informační systémy Helios a Money S3

U nás v ČR je snad nejznámější podnikový informační systém Helios a ekonomický systém Money S3. Helios je technologicky vyspělý informační a ekonomický systém zefektivňující všechny běžné i vysoce specializované firemní procesy. Slouží k evidenci dění na trhu i ke sledování situace uvnitř podniku, k automatizaci rutinních operací, zefektivňování provozu, snižování nákladů a také k vedení účinné komunikace uvnitř firmy i navenek.

Money S3 zase slouží k evidenci podvojného účetnictví a k vedení daňové evidence. Může sloužit jako adresář nebo jako fakturační, skladový, objednávkový či mzdový systém.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru