INZERCE: Pizza z pece na dřevo chutná jako ta pravá italská

Obdivujete vždy v létě na dovolené v Itálii či Chorvatsku, jakou tam umí připravit pizzu? Málokomu se doma povede udělat tak tenké těsto, ale i kdyby se vám zadařilo, nezaměnitelnou chuť pizzy z pece doma v troubě prostě nevykouzlíte. Jedině že byste si pec na dřevo taky pořídili.

Jde to. V Česku se dají sehnat pece značky ZIO CIRO vyráběné italskou firmou TEK REF v moderní továrně na Sardinii. Tyto pece často putují do restaurací a pizzerií, ale v poslední době se začínají rozšiřovat i v domácnostech. V zásadě máte dvě možnosti – buď si koupíte přenosnou pec na zahradu, nebo vestavěnou domácí.

Přenosná zahradní pec

Přenosné pece na pizzu nevyžadují žádnou složitou montáž. Jednoduše si je koupíte, postavíte na zahradu a můžete začít připravovat chutné pokrmy. Výhodou nepochybně je, že si ji klidně každý týden můžete umístit do jiného rohu zahrady, a pokud se někdy budete stěhovat, vezmete si ji s sebou. Pec je stabilní a vydrží nápory větru, zároveň ji přenesete jen ve čtyřech lidech. Je opatřená úchyty na přenášení.

pizza

Vestavěná domácí pec

Vestavěné pece vás přijdou většinou na méně peněz než ty přenosné (záleží na velikosti), používají se buď přímo do kuchyně, nebo se zabudují někde na terase či venku. Jakmile si jednou do kuchyně dáte vestavěnou pec na dřevo, uvidíte, že se úplně změní vaše stravovací návyky. Poznáte, že pec není vhodná pouze na pizzu, naučíte se v ní připravovat mnoho jiných pokrmů a budete jíst zdravěji, protože v peci na dřevo se jídlo tolik nevysušuje.

pec-na-pizzu

Pec na dřevo nahradí gril i troubu

Nechcete si pořizovat pec na pizzu, když rádi grilujete? V peci se dá grilovat také a ještě lépe. Maso se nevysouší, pec navíc dodá jídlu vůni ohně. Při teplotě přes 300°C se v ní dobře připravuje pizza nebo tenké chleby, něco málo pod 300°C je ideální pro grilování masa, ryby a zeleninu. Ještě nižší teplota je vhodná pro pečivo, deserty nebo maso a při 40 – 80°C si usušíte maso nebo bylinky.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru