Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Pečete a vaříte? S kvalitním vybavením vám to půjde ještě lépe

INZERCE: Pečete a vaříte? S kvalitním vybavením vám to půjde ještě lépe

Nic vám v kuchyni nepomůže tak dobře jako kvalitní vybavení. Když budete péct nebo vařit s kuchyňskými potřebami, se kterými vám to půjde jako po másle, budete se této činnosti věnovat daleko raději. S formou, ze které nejde vyklopit bábovka, tupým nožem nebo vykrajovátkem, které se rozpadne, to totiž moc velká zábava opravdu není. Je to pak spíš k vzteku.

Věřte, že se vyplatí investovat do kvalitního vybavení kuchyně. Ať už nakupujete základní věci, které jsou zapotřebí v každé domácnosti nebo speciální formičky a potřeby na pečení. Je to jako se vším, když jednou pořídíte kvalitní, vydrží vám na delší dobu.

Ale co je to kvalitní?

Ukažme si to na příkladu klasické věci, kterou v kuchyni všichni používají denně. Jednou z nejdůležitějších potřeb jsou kuchyňské nože. Podle webu VšeNaVaření.cz musí mít nůž kvalitní ostří a čepel a měl by vám dobře padnout do ruky. Samozřejmě si nůž vybírejte i podle toho, co s ním budete krájet. Je dobré mít doma nože univerzální, ale pokud často krájíte sýr, pořiďte si nůž speciální na sýr. Pokud nemáte kráječ, bude se vám hodit nůž na chleba apod.

Dalším základem do každé kuchyně je běžné nádobí – hrnce, pánve, rendlíky. Je jen na vás, co zvolíte, ale klasiku představuje smaltované nádobí. Hodí se na každý typ ohřevu, indukční varnou desku, do každé plynové i elektrické trouby. A věděli jste, že se vyrábí také smaltované naběračky, podnosy, džbány a mísy? Na zmiňovaném VšeNaVaření.cz je najdete. Mají tam spoustu kuchyňských vychytávek, o jejichž existenci jste neměli ani tušení. Téměř všechno mají skladem, takže zásilku budete mít brzy doma a můžete se pustit do vaření!

Kvalita na pečení

Jestliže máte v plánu vykrmovat svou rodinu sladkými dobrotami, budete potřebovat rovněž pořádné cukrářské potřeby. Vykrajovátka a tvořítka, formičky, potřeby na zdobení nebo kuchyňské váhy. Bez toho se žádná cukrářka neobejde. A co by to bylo za váhu, když by vážila špatně? Vyberte si stolní nebo závěsnou, ale hlavně kvalitní.

Mimochodem ještě pro vás máme jeden skvělý tip. Pokud jste ještě neobjevila, co umí silikonová forma na bábovku, běžte si ji pořídit. Už se vám nebude stávat, že váš výtvor nepůjde vyklopit z formy.

S kvalitním vybavením jde totiž všechno hned lépe.

Fotka: Flickr – Mike McCune

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru