Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Otevřená kuchyně? Řekneme vám, proč ano

INZERCE: Otevřená kuchyně? Řekneme vám, proč ano

Kuchyně řešené například v otevřeném prostoru například do L a s ostrůvkem uprostřed zažívají v posledních letech doslova boom. Do běžného bytu se vám nic takového asi nevejde, a tak můžete jen marně snít, ale pokud zařizujete kuchyni v domě, kde máte více prostoru, nic vám nebrání si tam takový ostrůvek pořídit. A proč jsou vlastně ty ostrůvky tolik populární?

Kuchyně kdysi bývala samostatná místnost. Hostitel tam za čtyřmi stěnami a dveřmi připravoval jídlo. Dnes už je to ale jinak. Kuchyně je místem setkání. Často se tam schází celá rodina, která se podílí na přípravě jídla, na večírcích se tam trousí hosté, aby pomohli nebo si popovídali s hostitelem. Otevřená kuchyně se stala ideálním designem interiéru pro ty, kdo si potrpí na společenskou atmosféru a rádi při přípravě a ochutnávání pokrmů prohodí pár slov. A když se nad tím zamyslíte, takové ochutnávání jídla při přípravě celou rodinou skutečně navodí lepší atmosféru.

Ostrůvky

Kuchyňský ostrůvek v designu otevřené kuchyně nesmí chybět. Může totiž fungovat v podstatě jako bar. Klidně k němu můžete přistavit stoličku nebo židli. Dokážete si představit tu idylickou atmosféru, kdy budete připravovat večeři, děti přijdou ze školy, zastaví se za vámi v kuchyni, posadí se u ostrůvku, popovídají vám, jak se měly, ochutnají, co vaříte dobrého.

Někteří lidé používají dokonce více ostrůvků. To dělejte ovšem jen v případě, že je vaším opravdovým záměrem udělat z kuchyně místo, kde se budou všichni obyvatelé domu scházet a bavit.

Spojení kuchyně s jídelním prostorem

V dřívějších dobách byly klasické kuchyně od jídelního koutu téměř vždy oddělené. Nejčastěji zdí. Ukázalo se, že v některých důvodech je to nepraktické. Například když jste jídlo pronášeli příliš úzkými dveřmi, často došlo k nehodě. U otevřených kuchyní se vám to nestane. Jídelní kout u nich často bývá pár kroků od kuchyňské linky. Dávejte ale pozor na to, aby se kolem jídelního stolu a židlí dalo dobře procházet.

Více oken

Když do otevřené kuchyně přidáte více oken, jednoduše ji ještě více otevřete. Nejlepší by bylo přidat okna s výhledem na moře nebo na vrcholky hor. V nejhorším se budete muset spokojit i s výhledem do sousedova okna…. A ušetří vám to elektřinu, protože nebudete muset tolik svítit.

Nutno podotknout, že trend otevřených kuchyní rozhodně není ryze českou záležitostí. Přišel k nám ze zahraničí, nicméně tím, jak je dnešní svět globální, se nejedná vůbec o nic zvláštního. Přesto ale můžete zatoužit po kvalitní kuchyni nebo například rustikální kuchyni. Fantazii se meze nekladou. Je to jen na vás. Hlavně pamatujte na to, že se v této místnosti budete pohybovat každý den. Jíst se musí.

Pro inspiraci, co všechno by se vám do hezké kuchyně mohlo hodit, zkuste mrknout na www.nabyteksprint.cz. Najdete tam kuchyňské linky, skříňky, jídelní stoly. Všechno v široké škále různých designů.

Komentáře

Nahoru