INZERCE: Odpočněte si v maďarských lázních

Nikdo nemůže navštívit Budapešť bez toho, aby se podíval aspoň do jedněch tamních lázní. Jsou tam termální lázně, venkovní lázně, lázeňské koupele pod širým nebem, koupaliště a bazény po celém městě. Jak to?

Maďarsko je plné nádherných lázní a termálních vod. Budapešť se už v roce 1937 na konferenci FEMTEC stalo „městem lázní“. Dokonce i první prezident Světové federace hydroterapie byl Maďar. Za dob komunistů byly lázeňské koupele špatně přístupné všem západním cestovatelům, ale dnes je to jinak. Kdokoliv si chce odpočnout, je v Maďarsku vítán.

Kolik lázní je v Maďarsku?

Pokud se vydáte na wellness pobyt v Maďarsku, máte na výběr z asi 140 registrovaných termálních lázní. Asi deset z nich je přímo v Budapešti. Nicméně podle odhadu je v Maďarsku až 1300 termálních pramenů. Mnohé z nich neposkytují jen „obyčejnou“ termální vodu s obsahem hořčíku a vápníku, ale mají prokazatelně léčivé účinky.

spa

Proč tolik?

Nejdříve Římané a pak Turci objevili, že oblast, kde dnes leží Maďarsko, skýtá mnoho horkých léčivých vod – některé blátivější, jiné čistší, některé dobré na nohy a klouby, jiné na plíce, ledviny a žaludek. Ale proč je jich tolik právě v této oblasti? Odpovědí je geotermální energie z hlubin Země. Zemská kůra pod Maďarskem je tenčí, a tak se tam voda na povrch dostane snadněji.

K čemu jsou maďarské minerální vody dobré?

Lidé si pro svou dovolenou vyberou pobyt v Maďarsku často právě kvůli zdravotním problémům. Některé prameny jsou doporučovány na gynekologické potíže, kožní onemocnění, atd. Nejlepší je zjistit si, co se léčí v konkrétních lázních. Pamatujte ovšem na to, že dlouhé pobyty v teplých koupelích nejsou vhodné v těhotenství, bezprostředně po prodělaném infarktu, při vysokém krevním tlaku, chudokrevnosti, atd. Poraďte se se svým lékařem.

spa_sarvar

Do lázní na víkend

Rádi byste se tam vydali, ale namítáte, že musíte chodit do práce? To jsou jen výmluvy. Maďarsko není tak daleko a dá se tam odjet na víkend. Jako první v ČR přišel s nabídkou víkendových pobytů a zážitků v Maďarsku web Slevoteka.cz. Na maďarské lázně se specializují, takže si z nabízených zájezdů určitě vyberete.

Komentáře

Nahoru