Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Obytná auta a karavany 21. století

INZERCE: Obytná auta a karavany 21. století

Co si vybavíte, když se řekne karavan? Takovou tu starou bílou budku na dvou kolech, co má dvě okna, ušmudlané závěsy a uvnitř stoleček? Takhle to před nějakými čtyřiceti nebo padesáti lety skutečně vypadalo. Ale za tu dobu už se toho spoustu změnilo a karavany i obytné vozy se dají považovat za hezké pojízdné hotely. Nevěříte?

Když rádi cestujete, proč si nepořídit karavan nebo obytný vůz? Všechno je pak jednodušší. Nemusíte se starat o to, kde přespat, jaký hotel je nablízku, zda bude volný a zda se vám v něm bude líbit. A taky za ubytování značně ušetříte. Víte, o kolik vás vyjde dovolená levněji, když budete vlastnit karavan a odečtete si náklady za ubytování? Počítat musíte jen s větší spotřebou auta s karavanem / obytného vozu. Jinak vám bude stačit, když najdete nějaký klidnější kemp nebo jiné místo vyhrazené k zaparkování.

Karavan prakticky

Ono to sice zní hezky, že si jen tak někam zaparkujete a můžete bydlet, ale je potřeba se zamyslet i prakticky. Napadlo vás, odkud se vlastně v karavanu bere voda a elektřina nebo kam se tam chodí na záchod?

Jde to. I když tomu nebudete věřit, v karavanu můžete mít vanu, bojler, automatickou pračku, záchod nebo vytápěnou podlahu. Všechno jde. Karavan je vlastně jako taková malá garsonka. Vždyť spousta lidí v nich dlouhodobě žije. V Česku na ně sice většinou pohlížíme jako na blázny, ale v zahraničí jsou podmínky příznivější. A všichni si to pochvalují, jak je to krásné, když žijí jen 2-3 cm tenkou stěnou oddělení od přírody.

Luxusní bydlení

Pokud ale plánujete v obytném přívěsu nebo autě pobývat delší dobu, vyplatí se investovat do slušného modelu. Pro ujasnění jen doplňme, že obytné auto je auto s obytnou plochou, zatímco karavan je přívěs, který se k autu připojuje stejně jako třeba vůz. Oba mají své výhody, takže než se pro jeden nebo druhý rozhodnete, zvažte to.

V případě obytných aut určitě není špatné sáhnout po značce Carado. Je to poctivá německá značka za bezkonkurenční ceny a pro letošní sezonu přinesla nové modely. Vyrábí také karavany, u nichž je to rovněž jedna z nejlepších značek, po kterých můžete sáhnout. Co se týče obytných přívěsů, není špatnou volbou ani firma Fendt. Jejím plusem je hlavně to, že nabízí několik modelových řad karavanů určených nejen pro začínající karavanisty, ale i pro opravdové znalce nebo vyznavače luxusu. Patří k nejprodávanějším v Evropě.

obytneatuo

Ať už ale nakonec sáhnete po značce Carado, Fendt nebo jiné, uvidíte, že jakmile jednou vyzkoušíte karavan, stane se z vás zapálený vyznavač tohoto volného životního stylu, kdy nejste na nic vázaní a můžete si vyjet, kam chcete.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru