Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Obojky Red Dingo pro vaše čtyřnohé mazlíčky

Obojky se vyrábí v různých tvarech, barvách, vzorech, stylech a materiálech. Výběr je tak široký, že je těžké určit, co je nejlepší. Jednoduše můžeme prozradit, že každému pejskovi prospěje něco jiného.

Pro začátek uvedeme pár základních rad:

  • Vyberte obojek, který vzhledem k velikosti vašeho psa není ani příliš lehký ani těžký. Velcí a silní psi vyžadují těžší a širší obojky než menší mazlíčci.
  • Pro štěňátka se hodí jemný nylonový obojek nebo tenký kožený.
  • Měl by pevně přiléhat k tělu, aby nesklouzával, ale neměl by ani škrtit. To poznáte tak, že by se vám mezi obojek a krk psa měly vejít dva prsty.

Oblíbené nylonové obojky

Velkou oblibu si mezi chovateli získaly především nylonové obojky. Jsou skvělé v tom, že jim nevadí, když se namočí, můžete je dát do pračky, jsou dostupné v mnoha barvách a vzorech a hodí se pro pejsky všech velikostí.

Chovatelé často sáhnou po obojku od australské firmy Red Dingo. Red Dingo obojky pro psy jsou právě nylonové a mají hustě tkané okraje, díky čemuž jsou odolné a dlouho vydrží. Charakteristická je pro ně originální plastová spona Bucklebone ve tvaru kosti.

reddingoobojek

Obojek Red Dingo s charakteristickou sponou ve tvaru kosti

Něco pro noční procházky

Dobrou vychytávkou pro všechny, kdo chodí venčit pozdě v noci nebo brzy ráno ve tmě, jsou reflexní obojky pro psy. Jakmile se pejsek někam zatoulá, každý řidič si ho všimne a i vy ho snadněji najdete. Některé obojky dokonce blikají.

Sladěná souprava

S obojkem lze sladit i vodítka pro psy. Rovněž je lze sehnat v různých provedeních, někdy úplně ve stejných jako obojek. Opět uvádíme pár základních rad při výběru vodítka:

  • Ujistěte se, že tloušťka a pevnost vodítka jsou adekvátní k velikosti vašeho psa.
  • Pro štěňata je lepší kratší vodítko, aby se naučila, že nad nimi máte kontrolu.
  • Dlouhá vodítka jsou dobrá pro trénování psů, aby se vrátili na zavolání.

Buďte i se svým čtyřnohým mazlíčkem styloví. Většina chovatelů má víc obojků i vodítek pro různé příležitosti. Ano, i pejsky je třeba vystrojit podle toho, kam se s nimi vydáte.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru