INZERCE: Nevěřte mýtům o kočičí a psí stravě

Na trhu je tolik krmiv a granulí, že rozhodně není jednoduché vybrat to, co by bylo nejlepší právě pro vaši kočku nebo psa. Dalším problémem je, že se mezi lidmi šíří mnohé názory ohledně krmiva, které mají k pravdě hodně daleko. Pokud chcete, aby váš mazlíček prožil dlouhý a šťastný život, nevěřte jim.

Nemusíte být zrovna odborníci na psí nebo kočičí výživu, abyste zvolili správně, ale některé názory jsou skutečně přitažené za vlasy. Proč byste mláďata měli krmit něčím jiným? A proč byste se dnes nemohli rozhodnout, že začnete kupovat jiné krmivo?

Štěňata a koťata potřebují jinou výživu než dospělí jedinci

Strava podle životní fáze je jen marketingovým nástrojem. Výrobci se vás snaží přesvědčit, že potřebujete něco extra. Je sice pravda, že štěňata a koťata potřebují více krmiva, ale nepotřebují žádnou speciální stravu. To nejlepší, co jim můžete dopřát je pestrá strava – něco jako superprémiová krmiva Brit Care. U štěňat suché krmivo, konzervy i syrové potraviny. Pro koťata spíš konzervy a syrové jídlo, velké množství suchých granulí přispívá k dehydrataci.

Krmte mláďata častěji (3x denně), ale po třech nebo čtyřech měsících už stačí běžně dvě jídla denně. Stará zvířata jsou náchylnější k mnoha zdravotním problémům (obezita, diabetes, artritida, problémy s močovými cestami) a někdy přestávají mít potřebu tolik jíst. Nenuťte je, ale opět dodržujte kvalitní a pestrou stravu.

Změna značky nebo typu krmiva škodí trávení vašeho mazlíčka

brit_care

Zdravým psům a kočkám to vůbec nevadí. Když se dneska rozhodnete, že jim začnete kupovat kvalitnější krmivo, je to naopak dobře. Když krmíte psa nebo kočku dlouhé roky jedním krmivem, může být citlivé nebo rovnou alergické na některé složky potravin. Mnoho veterinářů se domnívá, že stejné krmivo po dlouhou dobu podporuje zánětlivá onemocnění střev.

Z toho důvodu je asi nejlepší najít si spolehlivého dodavatele krmiva a od něj brát různé typy a značky. Přesně tak to můžete praktikovat v e-shopu Zveros.cz. V jejich sortimentu je pouze krmivo, které neobsahuje žádné konzervační látky ani barviva a je vyrobené z čistě přírodního masa a surovin. Mezi nejprodávanější psí krmiva u nich patří Brit Care granule, ale nabízí i jiné prémiové značky, které budete jinde shánět obtížně. Navíc mají dopravu zdarma a po Brně vám balík doručí již v den objednání.

Syrové potraviny jsou nebezpečné kvůli salmonele a e.coli

Zažívací trakty psů a koček jsou odlišné od lidských – kratší a s méně kyselým prostředím. To znamená, že syrová strava přijde přes zažívací systém vašeho domácího mazlíčka za podstatně kratší dobu. Dokonce i kdyby byla kontaminována, je nepravděpodobné, že mikrobi stihnou vstoupit do krevního oběhu. Pokud máte přesto pochybnosti, kupujte zmrazené syrové potraviny, které výrobci kontrolují.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru