INZERCE: Nejlepší učebnice němčiny pro jazykové školy

Učit se cizí jazyk na vlastní pěst je těžké. Kde hledat výukové materiály? Jak sám sebe vyzkoušet? Kdo vám poradí s tím, co nechápete? Nejlepší je pořídit si dobrou učebnici nebo začít navštěvovat jazykovou školu. I tam však stojí před nelehkým úkolem zvolit tu pravou publikaci, která bude vyhovovat žákům.

Učebnice němčiny nepíše žádný nahodilý Němec, tvoří je vysoce vzdělaní rodilí mluvčí a zkušení učitelé. Celá práce autorů vám pomůže mluvit plynule a osvojovat si jazyk pomocí efektivních metod a cvičení. Tohle by v jazykové škole měl částečně zvládat učitel, ale přesto je lepší mít učebnici než jen nosit na hodiny nakopírované materiály. Studenti pak vědí, z čeho se mohou doma učit a co je čeká.

Jak vybrat vyhovující učebnici?

Existují stovky jazykových učebnic němčiny. Dokonce i jedno vydavatelství může mít desítky titulů. Některé jsou čistě v němčině, jiné mají české zadání úkolů. Jedny se snaží poukazovat na propojení němčiny s běžným životem, jiné tvrdě propagují hlavně znalosti gramatiky. Jedny jsou primitivní, druhé určené spíše pro dospělé. Jakou zvolit?

Že je třeba dbát na úroveň němčiny, snad ani není třeba zmiňovat. Zdůraznit bychom ale měli, že je nutné volit podle toho, proč se vaši studenti němčinu učí. Přihlásili se na kurzy obchodní němčiny? Technické němčiny? Pomáháte jim k maturitě z německého jazyka? Nebo se chystají odjet do Německa za prací? Každá učebnice se zaměřuje na něco trochu jiného, a pokud vyloženě nemáte nějakou svou, podle které učíte všechny, asi bude nejlepší vybírat podle toho.

Jaké učebnice němčiny se používají nejčastěji?

Podle žebříčku e-shopu ajshop.cz je to celkem jednoznačné. Umístění učebnic je následující:

Beste Freunde – česká verze učebnice, která v jednom díle probírá vždy půl úrovně SERR. Je určená spíše dětem druhého stupně základních škol a odpovídajícím ročníkům víceletých gymnázií.

Direkt 2 neu – aktualizované vydání známé učebnice, která připravuje středoškoláky k maturitě. Má 3 díly od úrovně A1 do B1.

Schritte international – ideální pro dospělé a mládež od 16 let. Má celkem 6 dílů (také až do úrovně B1) a je vhodná také k samostatné domácí přípravě. Pozitivní ohlasy jsou především na poslechový fotoseriál k učebnici.

schritte

Pokud stále nejste o nic moudřejší, určitě si najděte na webu ajshop.cz kontakt a nechte si zdarma zapůjčit vzorky učebnic. S výběrem vám ochotně poradí.

Komentáře

Nahoru