Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Nechte si zateplit fasádu

Určitě i vy jste zaznamenali, že většina panelových domů v posledních letech změnila svou barvu. Z nudných bílých, šedých a špinavých paneláků se staly ohromující barevná díla, která hned rozzáří běžný den. A co se změnilo? Panelové domy prošly revitalizací, jsou zateplené a mají novou fasádu.

Proč to dělají?

Už jen samotné zateplení přinese úspory. Většina lidí ale zastává názor, že když už se něco bude dělat, vezme se to pěkně všechno při jednom, a tak opravují kompletně celé domy. Kompletní revitalizace panelových domů totiž znatelně zlepší ekonomiku jeho provozu. Jen na vytápění se díky tomu dá ušetřit až 60 procent financí.

Revitalizací se rozumí nejen zateplení fasády, ale také výměna oken, dveří, oprava balkónů, zasklení lodžií, izolace střechy. Z venku váš dům dostane úplně nový kabát, čímž se zvýší nejen jeho vzhled, ale celkový komfort bydlení. Přece jen nově opravené domy dělají lepší dojem než paneláky, na kterých je na první pohled vidět, že pochází z minulého století, a také mají vyšší tržní hodnotu.

Zateplování fasády si každý všimne

Přestože žádná z oprav v rámci revitalizace není méně důležitá, stejně si každý na první pohled všimne zateplování fasád. Ale nejde jen o to, že zlepší vzhled vašeho domu. Vnější zateplení dům ochrání před mrazem nebo sluncem. Bydlení je celkově zdravější a v interiéru panuje lepší tepelná pohoda.

Zateplování fasády totiž nepomáhá pouze v zimě, chová se ekonomicky po celý rok. V zimě vám ušetří peníze za vytápění, protože dům lépe vyhřívá. Dají se tak ušetřit desetitisíce ročně. V létě naopak udržuje v domě stálou teplotu a nepouští dovnitř tolik tepla.

zateplovani_fasad

Fasáda od firmy Jumar

Zateplováním fasád a revitalizací panelových domů se zabývá i firma Jumar, která se na stavebním trhu pohybuje již od roku 1999. Za tu dobu nasbírala spoustu zkušeností a skutečnost, že se na trhu stále drží, jen dokazuje, že má spoustu zákazníků a její služby se vyplatí.

Komentáře

Nahoru