INZERCE: Nakupujte autodíly chytře

Už jste někdy sháněli nějaký díl a byli jste nepříjemně překvapení cenou? Pravdou zůstává, že kdybyste si chtěli sestavit auto z náhradních dílů, vyšlo by vás to daleko dráž než koupě celého vozidla. Ale i kvalitní autodíly se dají sehnat levně. Stačí se v tom trochu orientovat.

1. Značka, model, rok výroby

Při shánění autodílů se vám bude hodit vědět více než značku a model. Každý model může mít několik verzí, díly pro ně mohou (ale nemusí) být odlišné. Prozkoumejte doklady, které k vozidlu máte. Pokud najdete VIN číslo vašeho vozidla a budete vyhledávat díl podle něj, nemůže se vám stát, že se spletete.

Tip: Když budete nakupovat autodíly stále v jednom e-shopu, zapamatuje si vaše vozidlo. Na IMdíly.cz se můžete přihlásit a ukládat si nejen typ svého vozidla, ale každý nákup.

2. Orientujete se v automobilové terminologii?

Víte, k čemu slouží čepy řízení, alternátory nebo katalyzátory? Tím, že budete znát názvy autodílů a budete vědět, co dělají a jak pracují se zbytkem vozidla, si ušetříte spoustu času a peněz. Buď se dostatečně informujte, nebo nechte objednávání náhradního dílu na někoho kvalifikovanějšího.

3. Prozkoumejte trh

Brzdové kotouče nebo tlumiče si pravděpodobně stejně nebudete zkoušet, takže vám nic nebrání objednat si je online. Prohlédněte si několik e-shopů a kromě cen sledujte také to, jaký na vás udělají dojem. Lze na e-shopu například vyhledávat podle VIN? Je na něm vidět, že je aktualizovaný a někdo se o něj stará? To jsou první důležité informace.

4. Zeptejte se odborníků

Ne každý se v autech úplně vyzná a určitě by vás nepotěšilo, kdybyste si objednali díl, který do vašeho auta nepasuje. Naštěstí existují e-shopy, jako jsou IMdíly, které vám podle VIN zkontrolují, zda díl půjde do vašeho modelu vozidla.

5. Když není díl k nalezení

Pokud nemůžete najít to, co sháníte, nebojte se kontaktovat přímo e-shop. IMdíly nemají na webových stránkách všechny náhradní díly a autodíly, které jsou schopni nabídnout. A třeba ten váš zrovna půjde objednat.

Komentáře

Nahoru