Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Nabídněte půdní prostory a opravte za to dům

V Praze stojí mnoho starých činžovních domů, které by potřebovaly opravit, ale buď na to nejsou peníze, nebo jsou problémy s tím, že se nachází v památkové zóně. A kdo má tohle všechno řešit.

Skupina Půdy Praha se snaží prosadit novou možnost, v rámci níž vám výměnou za půdní prostory opraví dům.

Divili byste se, kolik půdních prostor v pražských domech je nevyužitých. Slouží k sušení prádla, v horším případě jen k hromadění harampádí. Místo lidí v nich žijí holubi a myši. Přitom je to plýtvání prostorem, protože po rekonstrukci vznikají krásné půdní byty.

Jak z vaší půdy vytvořit útulný domov

Zamiřte na web www.pudypraha.cz a obraťte se na odborníky. Skupina Půdy Praha pod sebou sdružuje několik firem, které zařídí celý proces. Přijedou se podívat na prostory, které máte k dispozici, a podle toho vám nabídnou, co za ně dostanete na oplátku.

Například za půdu o rozloze zhruba 200m2 vám opraví střešní plášť, komín, vystaví nový výtah, vymění plynové vedení, okna a balkónová dveře, udělají fasádu. Váš dům dostane úplně novou tvář.

Půdy Praha navíc všechno zařídí za vás. Nedopadne to tak, že vás odkážou na stavební firmu. Veškeré práce zařídí, rekonstruují půdní prostory a vzniklý byt prodají. Tím se zafinancují všechny opravy, které na domě mezitím provedli.

vyhled_1

Z půdních bytů je krásný výhled

Všechno probíhá v řádu několika měsíců, zcela hotov bývá obvykle do jednoho roku od zahájení jednání. V prvních 3 – 4 měsících se vše domlouvá, všichni vlastníci musí nápad odsouhlasit. Osm až deset měsíců trvá zařízení všech formalit, navržení stavebních změn, zpracování dokumentů. Dalších osm až deset měsíců probíhají stavební práce.

Nové půdní vestavby lákají k nastěhování a jsou ještě o to lákavější, že se nachází v opraveném domě. Tak neváhejte a nabídněte i svou domovní půdu. Nemůžete nic ztratit, jen získat.

Komentáře

Nahoru