INZERCE: Na dovolenou za exotikou

Prázdniny už se sice překulily do druhé poloviny, ale ještě pořád máte šanci užít si nezapomenutelné chvilky. Teploty jsou u nás dost vysoké na koupání, nicméně to není důvod nikam necestovat. Vydejte se za exotikou.

Obrovský výběr exotických dovolených nabízí cestovní kancelář Redok Travel, která se na trhu pohybuje již od roku 1996. Za tu dobu jejích služeb využily tisíce spokojených zákazníků, mnoho z nich s nimi vyjíždí na dovolenou opakovaně. Vzhledem k tomu, že máme letos dost tropické počasí i v Česku, podíváme se spolu na pár jejich exotických destinací, kde byste se mohli ochladit.

Skandinávské metropole a norské fjordy

Pokud se nechcete jen válet u moře, určitě vám doporučíme poznat severskou kulturu. Návštěva krajů, kde věří na trolly, jsou zvyklí na vysokou životní úroveň a mohou se chlubit krásnou horskou přírodou, vás uchvátí. V poznávacím zájezdu navštívíte známá skandinávská města (Oslo, Stockholm, Kodaň a další), prohlédnete si horská jezera a překrásné fjordy. Za deset dní toho stihnete opravdu hodně. Třeba v „Benátkách severu“ strávíte celý den, v Kodani uvidíte Malou mořskou vílu.

50155

Nepál – země hor a bohů

Máte chuť dostat se až pod „střechu světa“? Skutečně se dostanete až k horám, kde je Mt. Everest. Ale na druhou stranu v Nepálu zažijete i tropickou džungli s exotickými zvířaty. V rámci desetidenní dovolené se podíváte na tři památky UNESCO, letadlem se proletíte kolem Mt. Everestu, uvidíte Královskou botanickou zahradu, chrám Krišny a spoustu jiných buddhistických znaků. A hlavně nasajete tamní klidnou atmosféru, která nezná shon 21. století.

53291

Švýcarsko a Bernina Express

Kde jinde se trochu ochladit než v horách? Švýcarsko není až tak daleko, takže se tam vyplatí jet i na kratší dobu. Jestliže nemáte moc volna, zkuste pětidenní zájezd za horskými krásami neutrálního státu. Poznáte malebná švýcarská městečka, kláštery, muzea čokolády a také něco z té horské stránky. Přes průsmyk se dostanete do městečka, ze kterého pojedete památkou UNESCO vláčkem BERNINA-EXPRESS. Jízda je neuvěřitelný zážitek. Všude okolo vás jsou překrásná jezera, ledovce a tunely. Ani se vám nebude chtít domů.

55785

Národní parky západní Kanady a severozápadního USA

Je pravda, že v Kanadě je jen o pár stupňů chladněji (zhruba o 7 – 10), ale přesto v našem přehledu exotických destinací nemůže chybět. Pokud chcete poznat exotiku a nepřehřát se přitom, navštivte nádherné parky na kontinentu za oceánem. A když už tam jedete, vyplatí se vycestovat na delší dobu – zájezd je naplánovaný na dvacet dní. Nebudete se nudit ani jeden z nich. Poznáte velkou část známých přírodních atrakcí od kaňonů a údolí, přes hory pokryté sněhem a ledem, až k vodopádům, smaragdovým ledovcovým jezerům a prastarým deštným pralesům. Příroda Kanady je skutečně rozmanitá stejně jako místní zvířata. S trochou štěstí uvidíte na vlastní oči kojota, losy i soby, mývaly nebo dokonce grizzlyho.

56340

A kam se vydáte vy? Láká vás exotická dovolená, nebo upřednostníte týden strávený v Česku a našich vedrech?

Komentáře

Nahoru