Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Montovaná hala je rychlým a levným řešením

Montované haly společnosti POLAK CZ urychlí stavbu, ušetří vám peníze a jsou šetrnější k životnímu prostředí. Snad ani neexistuje důvod, proč byste po nich neměli sáhnout.

Společnost POLAK CZ s.r.o. oficiálně existuje od roku 1991. Tehdy se zabývala něčím úplně jiným – konstrukčními a vzduchotechnickými prvky mobilních odsávacích zařízení. Postupem se od odsávacích zařízení přes drobné zemědělské stroje dostali k dílenskému nábytku, který dnes tvoří významnou část jejich výroby. Divize Haly vznikla až v roce 1999. Ale i to už je dost dlouhá doba.

Co jsou to montované haly

Montované haly si s trochou nadsázky lze představit jako budovy postavené ze stavebnice. Vezmou se předpřipravené ocelové konstrukce a rámy a spojí se. Konstrukce se opláští, přidají se doplňkové prvky (odvětrávání, vrata, únikové dveře, boční prosvětlení, …) a je hotovo. Výsledkem je budova, kterou můžete začít používat o polovinu rychleji, než kdybyste ji nechali stavět celou z cihel.

Čas jsou peníze. Haly ho vyžadují méně a tím vyžadují i méně peněz.

Proces výstavby

Nejdříve je potřeba vybrat, kam halu postavíte. Musí to být vyrovnaný terén, nejlépe beton, asfalt nebo štěrk. Podle toho se rovněž řeší ukotvení konstrukce. Pro ochranu před dešťovou vodou se doporučuje postavit halu na vyvýšenou plochu.

Následně se postaví rámy z ocelových trubek (tvaru U, O nebo A), které jsou od sebe vzdálené minimálně dva metry. Tyto rámy se pospojují podélnými ztužidly a nakonec je vše ocelové natřeno.

skladove-haly-thimm-service-a-03

Pak si vyberete, jakou barvu haly si představujete, a podle toho se opláští odolnou technickou textilií, která je těžko hořlavá. Na výběr je několik základních barev, skvěle vypadá například jiná barva střechy a bočních stěn.

Výsledné montované haly jsou šetrné k životnímu prostředí a nechybí jim stejné architektonické prvky, které byste čekali od běžných staveb. A díky tomu, že zredukujete dobu výstavby minimálně na polovinu, může vaše firma začít rychleji vydělávat a urychlit návratnost investic.

Na co se montované haly hodí

Velkou výhodou montovaných hal je, že postavíte halu velkých rozměrů s nízkými finančními náklady. Proto se často používají tam, kde jsou potřeba opravdu velké budovy. Jezdí v nich koně, využívají se jako hangáry nebo garáže pro různou techniku, zemědělci v nich skladují seno nebo obilí a mnohé firmy je používají na sklad pro cokoliv. Dále je uvidíte jako zastřešení sportovních hal, sběrných dvorů, výrobních hal a stáje pro zvířata.

sportovni-haly

Proč si montovanou halu pořídit

Hlavními výhodami jsou cena a rychlost stavby. Nová hala bude stát během několika týdnů a vyjde vás levněji než jakékoliv jiné zastřešení. A navíc bude možné ji kdykoliv rozšířit. Když ji budete potřebovat za dva roky zvětšit, přidá se pár ocelových rámů. Když se vaše firma přestěhuje, hala se rozebere a postaví na jiném místě. Díky kvalitním materiálům a řemeslným pracím vám vydrží mnoho let.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru