INZERCE: Moderní stínění, které oživí každý interiér i exteriér

I v zimě svítí slunce. Sice se obvykle před jeho paprsky nemusíme schovávat, protože jsme ještě rádi, že nás trochu zahřeje, ale pokud nám svítí do očí, potřebujeme ho nějak zastínit. V létě bychom se bez stínících prostředků zřejmě neobešli. Často totiž kromě světla zamezují i přístupu tepla. A kdo z vás by se hezky vyspal, kdyby neměl zatažené žaluzie?

Přemýšleli jste ale někdy o tom, jaké máte možnosti stínění? Existuje jich několik. Záleží především na tom, zda plánujete mít stínění v interiéru nebo venku za okny.

Co dovnitř?

Vnitřní žaluzie určitě znáte, patří totiž k nejstarším a nejrozšířenějším způsobům stínění. Seženete je v různých velikostech a barvách a jsou vhodné prakticky všude.

Pokud toužíte spíše po dekorativním stínění, budou pro vás ideální látkové rolety, plisé žaluzie japonské posuvné stěny a vertikální žaluzie. Hodí se do každého moderně zařízeného interiéru a ideální budou i do dětských pokojů, protože je můžete sehnat rovněž s dětskými motivy. Navíc neslouží jen ke stínění oken. Hodí se i pro oddělení místností nebo zastínění šikmých oken a půlkruhů.

plise

Co ven?

Venku jsou dnes nejčastěji používané hliníkové žaluzie, které dobře působí rovněž jako izolanty tepla. Když hodně svítí, odráží světlo, a tím v místnosti udržují chlad. Když je naklápíte, můžete regulovat světlo. A větrat můžete i se zataženými žaluziemi před oknem.

venkovni_zaluzie

Druhým často využívaným typem jsou venkovní rolety. Jejich plusem je především skutečnost, že zabraňují úniku tepla skrz okna a v létě naopak zabraňují teplu dostat se dovnitř.

Na venkovní posezení

Pokud si chcete užívat léto na terase či pod pergolou u svého domu, rozhodně se vám ke stínění budou hodit látkové markýzy.

vysuvna_markyza

Proti hmyzu

Kromě světla a tepla se ještě můžete chtít zbavit hmyzu. Na to žaluzie ani rolety zrovna ideální nejsou, protože když si je zatáhnete, sice se k vám hmyz nedostane, ale budete mít uvnitř tmu. Proti hmyzu se používají sítě, které umístíte do okna.

hmyz

Veškerou výše uvedenou stínící techniku můžete sehnat u firmy Climax. Společnost na trhu působí již přes dvacet let a to, že se stále drží, už něco ukazuje. Jejich výrobky se vyznačují spolehlivou kvalitou, krátkou dobou dodání a dlouhodobou trvanlivostí. Navíc mají na všechny výrobky prodlouženou čtyřletou záruku a namontují vám je profesionálové. Nic lepšího si nemůžete přát.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru