Inzerce: Mexiko a dovolená

Jen pár destinací si vás získá stejně tak jako Mexiko. Zemička sousedící s USA, hraničící s Guatemalou a Belize. Nejznámější turistické destinace v Mexiku, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti, jsou Cancún a Mayská riviéra leží na Yucatánském poloostrově v provincii Quintana Roo.

V těchto lokalitách se nachází okouzlující přírodní parky, četné kulturní a stavitelské památky po záhadných Mayoch, mezoamerických Indiánech, kteří obývali celý poloostrov Yucatán. Zůstaly po nich města v džungli, ne zcela prozkoumané písmo a mnoho důkazů o jejich neobvyklých astronomických znalostech. Pokud vás tedy láká exotická dovolená okořenění o poznávání památek, rozhodně neváhejte.

Turisty z celého světa lákají do Mexika překrásné pláže a průzračné tyrkysové moře vyhledávají potápěči. Možnost odpočívat na písku, zajezdit si na koni, nakupovat v moderních nákupních centrech a navštěvovat vynikající restaurace. Mezi vyhlášené gastronomické speciality patří ručně připravené tortillas (kukuřičné placky), které chutnají fantasticky s pollo en mole (kuře v moli). Mole poblano je šťáva sestávající z jednadvaceti ingrediencí. Jednou z hlavních ingrediencí je čokoláda, ačkoli Mexičané ji jinak velmi nekonzumují. Velmi známá je i cochinita pibil (vepřové v pikantní omáčce) nebo relleno negro (drobné kousky kuřecího v tmavé pikantní omáčce ze směsi koření). Průměrná roční teplota je okolo 28 stupňů a vlhkost kolem 60 procent. Vedlejší sezóna je od září do listopadu. Tomu, kdo nemá rád velký ruch a množství lodí, doporučuji právě toto období. Vrchol léta od června do srpna není pro našince kvůli vysokým teplotám a vlhkosti vzduchu osmdesát až devadesát procent.

Mexiko, to je země paradoxů, kde narazíte na přepychové čtvrtě i naprosto chudinské čtvrti. Kontrast mezi chudým a bohatým obyvatelstvem je docela extrémní, průměrně movitých obyvatel zde moc neuvidíte. Co vás možná jako Evropana překvapí, tak je fakt, že stejně jako v Řecku, toaletní papír odhazuje do koše, protože mají úzké trubky a mohl by se ucpat záchod.

Více informací o Mexiku se dozvíte na stránkách www.expecta.cz/popis/mexiko. Na tomto webu si lze objednat také zájezd do této magické destinace.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru