Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Máte vybavený šatník na zimu?

Skoro to vypadá, že v některých částech republiky se dočkáme Vánoc na sněhu. Metry to asi nebudou, ale minimálně bílý poprašek by být mohl, jelikož mrzne. Na jednu stranu je to hezké, na druhou je potřeba počítat s tím, že budete muset oblékat více vrstev.

Ano, základem zimního oblečení je princip vrstvení. Čím více vrstev, tím hůře se vám bude pohybovat, ale tím více se budete cítit v teple. Samozřejmě méně je někdy více. Účelem opravdu není navléknout na sebe pět triček, mikinu, teplý svetr a pak kabát. Spíš to chce funkční kousky, které zahřejí.

Termoprádlo schováte pod cokoliv

Základem outfitu do zimy je termoprádlo. Nenechte se zmást přesvědčením, že jej nosí pouze sportovci. Oceníte ho i třeba tehdy, když jdete na dlouhou zimní procházku, budete dlouho stát na tribuně při fandění biatlonu nebo na náměstí při poslouchání koled na Štědrý den. Obléknete ho pod cokoliv a nikdo to neuvidí.

Jestli nechcete investovat do termo prádla, vzpomeňte si aspoň na stará dobrá tílka. Možná vás otravovalo, když vám je jako malým maminka nutila, ale ve velkých mrazech se opravdu hodí vzít si pod tričko tílko.

Pořádně teplý svetr či mikina to jistí

Další nezbytnou vrstvou je teplý svetr či mikina. Silný svetr je sázkou na jistotu, ale chybu neuděláte ani s fleece mikinou. Právě fleece patří mezi lehké a přitom hřejivé materiály a vyrábí se z něj mikiny různých střihů. Tu svou najdete v e-shopu Xfer.cz.

fleece-mikina

Nepodceňujte čepici, šálu a rukavice

Spousta lidí to vidí tak, že tohle jsou jen libovolné módní doplňky. Opak je ovšem pravdou. V té největší zimě vám trn z paty vytrhnou právě rukavice, čepice na uši a šála, do níž si zabalíte krk a bradu. Prsty či uši totiž velmi rády mrznou.

Důležité je teplo od nohou

Důležitou složkou outfitu jsou i pořádné boty. Pořiďte si nějaké s kožíškem a nejlépe vyšší, abyste měli zakryté kotníky.

Zima je krásná a mrazivé procházky mají své nezaměnitelné kouzlo. Ale jen za předpokladu, že nebudete zmrzat.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru