Inzerce: Marketing nejen na internetu aneb Netradiční formy reklamy

Inzerce: Marketing nejen na internetu aneb Netradiční formy reklamy

Pro úspěšnou propagaci vlastní značky, produktu, společnosti, nebo čehokoliv jiného, existuje řada zajímavých a účinných marketingových technik. Některé jsou méně liberální, jiné zase více. Pojďme se na některé z nich podívat…

Virální marketing

Stále známější technikou je Virální marketing. Ten vznikl hlavně po vzestupu sociálních sítí, které otevřely řadu možností nové a dosud neznámé propagace. Jsou plné uživatelů, potenciálních zákazníků, kteří mohou sami a dobrovolně šířit určitou věc po internetu.

„Donutit“ je k tomu musí právě virální marketing. Jeho cílem je vymyslet takový druh reklamy, která se bude uživatelům líbit, a sami ji budou sdílet. Může se jednat o vánoční aplikace, dopisy Ježíškovi a podobně.

Guerilla marketing

Další technikou je Guerilla marketing. Ta má poměrně velký potenciál a setkáváme se s ní denně. Cílem je vytvořit takovou reklamu, aby si ji člověk co nejsnadněji zapamatoval. V televizi se setkáváme s chytlavými melodiemi, které si někdy sami zabroukáme, a podobně.

Guerilla má však jednu výhodu. Může být přínosná i pro diváka, jelikož často nabízí humorné sdělení, které udělá reklamu zajímavější. Obsahovat však může i drastická a kontroverzní témata.

Ambush marketing

Ambush je v překladu léčka. Není přímo klasickým způsobem propagace, i tak je hojně využíván. Často je však i zazlíván, jelikož může parazitovat na velkých společenských akcích majících jednoho nebo více oficiálních sponzorů. Ti si zaplatili práva na reklamu a ta zaplacením oficiálně získali. Ti, kteří toto neudělali a upřednostňují ambush marketing, jsou označováni jako příživníci.

Behaviorální marketing

Tato technika analyzuje chování zákazníka a získává tak cenné informace pro lepší využití jeho návštěvy a další způsoby propagace. Používá se spíše na internetu a dokáže zjistit mnoho důležitých faktů o návštěvnících webu a ty využít. Odkud návštěvní přišel, zdali je na webu poprvé, co ho nejvíce zajímalo a podobně. Podle těchto informací se dá například třídit reklama a docílit tak vyšší účinnosti…

Buzz marketing

Buzz, neboli bzukot, je cílem této techniky. Vyvolat okolo určité značky nebo produktu rozruch je skvělým způsobem propagace. O dané věci se následně více diskutuje, začne se více šířit a stane se tak populárnější. Jedním z příkladů je reklama na Kofolu, v níž měla učitelka styk se studentem. Tato reklama vyvolala takový rozruch, že ji v jednu chvíli muselo znát snad celé Česko.

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru