INZERCE: Lyžujte na dlouhých sjezdovkách bez dlouhých front

INZERCE: Lyžujte na dlouhých sjezdovkách bez dlouhých front

Jasně, je teprve září, ale program na zimu je potřeba začít plánovat včas. Ví to všichni. Jistě jste si všimli, že i v supermarketech již začínají nabízet vánoční a mikulášské zboží. To tedy nepochybně značí i to, že byste měli začít přemýšlet o své zimní dovolené.

Lyžujete rádi? V tom případě v posledních letech jistě značně trpíte, protože sněhu je u nás opravdu málo. Lyžovat se dá jen pár měsíců a ještě není vůbec výjimkou, že se na českých sjezdovkách musíte vyhýbat zatravněným plochám bez sněhu. Pokud to takhle bude pokračovat dál, sjezdovému lyžování v Česku snad pomalu odzvoní.

Nicméně pokud lyžujete rádi, určitě možnost si najdete. Existuje totiž spousta zemí, kde mají lepší podmínky. A nemusíte jezdit ani daleko. Rakousko, Itálie, Švýcarsko nebo třeba Francie. Tam všude si zalyžujete, když budete opravdu chtít.

Vydejte se do Francie, zklamaní nebudete

Možná už máte nějaké své oblíbené místo. Možná ne, a tak se vám bude hodit náš tip. Zaměříme se na Francii, protože tam si můžete užít skutečně skvělé lyžování. Najdete tam všechno, co si může lyžař přát. Dlouhé sjezdovky s krátkými frontami, skvělými sněhovými podmínkami a dobrým počasím.

Mrkněte třeba na www.skifrance.cz, což je web zabývající se přímo lyžováním ve Francii. Nabídnou vám tam několik pěkných středisek. V každém si najdete něco, co vás zaujme.

Třeba v Tignes mají tunelovou lanovku! Alpe d´Huez je zase nazýváno Slunečním ostrovem. Hlavně tam ale na jednu permanentku budete mít vstup do lyžařského střediska, sportovního centra, bazénů, na kluziště, běžecké tratě, koncerty či do muzea. To je unikátní, ne? Rozhodně se nebudete nudit.

O oblasti La Plagne jste možná již slyšeli, protože se jedná o jedno z nejvyhledávanějších zimních středisek na světě. K tomu snad není co dodat. Dost jasně z toho vyplývá, že je tady všechno v nejlepším pořádku a lyžování si tu užijete.

Středisko Chamonix je dobře dostupné z České republiky (něco přes 1000 km). Je to taková klasika. Mají tu 78 sjezdovevk, snowpark pro snowboardisty a běžecké tratě. Ale ještě něco navíc. Unikátem je sjezd ve volném terénu Vallée Blanche. 20 km jedete čistě volnou panenskou přírodou. Úžasný pocit.

Les Deux Alpes je ideálním střediskem pro milovníky freeridu a snowboardingu. Mají tu prachový sníh, U-rampy, halfpipe, boardercross, volný terén, boule, kaňony, průrvy a římsy. Pokud se nebojíte riskovat a máte v krvi vysokou hladinu adrenalinu, je to tu přímo pro vás.

A konečně by vás mohlo zajímat i Les Menuires. Jedná se o klasické lyžařské středisko, které bohatě uspokojí vaše potřeby včetně mimo lyžařských aktivit.

Tak co? Už přemýšlíte, kam se za pár měsíců vydáte?

Fotografie: Flickr – Visit Aosta

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru