INZERCE: Letecká přeprava nebezpečného zboží

INZERCE: Letecká přeprava nebezpečného zboží

Co byste dělali, kdybyste potřebovali na delší vzdálenost přepravit zbraně, střelivo, výbušniny, jedy nebo radioaktivní materiály? Ano, není to úplně běžná situace, ale stává se to. Poslali byste to poštou? Nechali cestovat po silnici nebo železnici?

Existuje efektivnější řešení. Minimálně přeprava hořlavin nebo výbušnin vlakem či autem není moc pohodlná. Lepší je to letecky. Společnost Roth se navíc postará o všechny potřebné dokumenty a správné zabalení, takže to bude stejně snadné jako poslat poštou obyčejný balík.

Po vás se vyžaduje jen to, abyste zabalený balík přinesli spolu s bezpečnostními listy (povolením k přepravě). Zaměstnanci firmy Roth si ho od vás převezmou, zváží, změří, vystaví letecký nákladový list a dají vám vědět o odletu a příletu konkrétního letadla.

Nebezpečným zbožím může být i parfém

Budete se divit, ale mezi nebezpečné zboží nepatří jen to, co byste očekávali. Výbušniny, chemikálie a jedy, radioaktivní materiály a hořlaviny – u toho všeho je to jasné. Ale věřili byste, že stejně škodlivá mohou být také potravinová aromata, elektronická zařízení nebo parfémy? Samozřejmě ne vždy a s tím, jak to poznat, už vám pomohou zaměstnanci Roth.

Samostatnou kategorií jsou zbraně. Jistě víte, že na palubu letadla se nesmí nosit žádné střelivo ani střelné zbraně, ať už jde o sportovní malorážku nebo loveckou kulovnici. Platí to i na repliky a dětské hračky, které vypadají jako zbraně.

Leteckou dopravou zbraně, střelivo, zásobníky a náhradní díly ke zbraním posílat můžete, nakládá se s nimi jako s nebezpečným zbožím. Je potřeba mít k nim zbrojní list nebo licenci a povolení k přepravě. Hlavně je musíte poslat v odpovídajícím obalu – nejvhodnější je uzamykatelný kovový kufr – a potřebujete bezpečnostní listy (nákladový list atd.).

Přeprava zbraní a nebezpečného zboží je prostě o něco složitější, ale s pomocí to určitě zvládnete. Letecká cesta vzduchem je navíc spolehlivá.

Fotka: Flickr – Dave Heuts

Komentáře

Nahoru