Inzerce: Kvasinky

Kvasinkovou infekcí trpí ve většině případů ženy. Mužům se však nevyhýbá také. Toto onemocnění je způsobeno přemnožením kvasinek vyskytující se v přirozené mikroflóře lidského těla. Rizikovými faktory jsou osoby s oslabenou imunitou, ženy v těhotenství, ženy užívající hormonální antikoncepci a osoby nedodržující osobní hygienu.

Typickými příznaky tohoto onemocnění jsou svědění, pálení a nepříjemné výtoky. Pochva je ideálním prostředím pro výskyt kvasinek. Mají totiž rády temná a vlhká místa. Ženská pochva obsahuje spoustu bakterií, virů a kvasinek. Jestliže však dojde k narušení rovnováhy, kvasinky se rozrostou a způsobí vznik infekce. Nejčastějším druhem kvasinky je candida albicans. Její výskyt je obvykle v ústech a střevech. Pro některé ženy je však běžný i v pochvě. K nekontrolovanému množení stačí, aby se do pochvy dostala jednobuněčná forma této kvasinky. Prostředí se poté postará o zbytek.

Tato infekce není považována za sexuálně přenosnou infekci. Nechráněný sex však může příznaky infekce zhoršovat nebo prodlužovat délku trvání. Přesto, že není považována za sexuálně přenosnou, může nechráněný styk s ženou trpící kvasinkovou infekcí mlže dojít k rozvinutí i muže. Tato nemoc není omezena pouze na něžné pohlaví. U mužů dochází k bolestivým otokům, k červeným skvrnám na špičce penisu, svědění a bílým flíčkům na penisu. Ve většině případech se objevuje suchá a loupající se kůže.

Při léčbě infekce je nejdůležitější hygiena. Nesmí se používat parfemované přípravky a mýdla ale raději zvolit přípravky pro intimní hygienu. Dále je potřeba včasná návštěva lékaře.

Léčba není nijak náročná.  Jestliže vše probíhá bez problémů, je možné infekci vyléčit již do týdne.

Léčba u mužů není nijak složitá. Aplikují se antimykotika na postižené místo. Vyhnout se sladkostem a nosit bavlněné spodní prádlo.

 

Komentáře

Nahoru