INZERCE: Kvalitní těsnění prostupů se vyplatí

INZERCE: Kvalitní těsnění prostupů se vyplatí

V každé budově je spousta kabelů a trubek. Do našich domovů, na pracoviště, do školy, na úřady a všude jinde je potřeba přivést plyn, vodu, a trubkami se také odvádí odpad. Všechny tyto kabely a potrubí však často špatně těsní. A tak vzniká problém.

Kolem nich totiž do budovy proniká vlhkost, voda nebo dokonce unikající plyn. V případě vody se pak trápíte s plísní, která vzniká vlivem vysoké vlhkosti. V případě plynu to může končit až vaší smrtí.

Co s tím?

Odpověď je jednoduchá. Využívejte kvalitního a spolehlivého těsnění prostupů. Princip je jednoduchý – těsnění ucpe všechny díry, kterými by mohlo něco unikat.

Podle toho, co a kde potřebujete utěsnit, se vybere příslušný způsob. Často se používají těsnící řetězy (tzv. link seal), těsnící manžety a chráničky.

Link seal utěsňují prostor mezi kabelem nebo potrubím a chráničkou, či otvorem ve zdi. Jednoduše se namotají kolem potrubí/kabelu/vodiče, takže je možné utěsnit kabely již umístěné ve zdi.

Těsnící manžety se dělí na typ N a typ U. Ty první jsou vhodné pro vodovodní, plynové a kanalizační sítě. Těsní mezi potrubím a chráničkou, jejich montáž je jednoduchá a dlouho vydrží. Typ U se používá pro potrubí velkých průměrů nebo neobvyklých průměrů. Utahují se pomocí stahovacích pásků.

Těsnící límce nebo chráničky se používají rovněž často, ale jsou vhodné jen pro nově prováděné stavby. Používají se k těsnění přes stavební přepážky.

Vyplatí se vsadit na kvalitu

Uvědomte si, že pokud si pořídíte to nejlevnější, co na trhu najdete, nakonec se vám to několikanásobně prodraží. Nekvalitní těsnění prostupů totiž vydrží jen chvíli. Zanedlouho ho budete muset vyměnit a nebude to snadné. Nejde jen o finance, jde o to, že budete zase muset všechno předělávat. A to ani nemluvíme o výše popsaných rizicích, která vás čekají například tehdy, když vám bude unikat plyn.

Komentáře

Nahoru