Dnes vyšlo 1 článků

INZERCE: Krása českých krajin v Lokti

Pomalu se blíží jarní prázdniny a to, zda budeme mít sníh, není vůbec jisté. Možná bude třeba přehodnotit rodinné dovolené a místo do Krkonoš na hory se vydat někam jinam. To ale vůbec nevadí, protože Česká republika je plná krásných krajin a památek. Ideálním místem pro rodinnou dovolenou je okolí Lokte.

Do Lokte nad Ohří jezdí rodiny, páry, i pracovní kolektivy na teambuilding. Tamní atrakce nabízí široké možnosti vyžití včetně adrenalinových zážitků. Je úplně jedno, ve kterou roční dobu se sem vydáte. A co navštívit?

Místní středověký hrad. Hrad Loket patří k nejkrásnějším českým hradům, svým významem se ve středověku blížil Karlštejnu. Dnes se v něm nachází expozice porcelánu, vykopávek z okolí hradu, zbraní a rekonstruovaná středověká mučírna s pohyblivými figurínami v životní velikosti! Od listopadu do března tam mají otevřeno denně od devíti do půl čtvrté, prohlídka s průvodcem pro rodinu se dvěma dětmi vyjde na 300 korun.

loket_01

Hrad Loket

Mýtická místa. Když už jsme začali s hradem, nesmíme zapomenout zmínit několik historických míst, ke kterým se vážou mýty a pověsti. V hradní expozici mají meteorit, který se jmenuje Zakletý purkrabí a prý je v něm skutečně zakletý velice zlý a krutý muž. Další pověst se váže ke Svatošským skalám. V kameny jsou tam prý začarovaní svatebčané. Nemocní bratři jako dík za uzdravení postavili Tři kříže nedaleko obce Prameny, u Hory Krudum se prý nachází poklady s drahými kovy. Vydáte se je hledat?

Známá města. V okolí Lokte se nachází mnoho známých českých měst, jejichž návštěvu nemůžete vynechat. Objevte kouzlo Karlových Varů, Františkových Lázní, Mariánských Lázní nebo Teplé s klášterním komplexem.

fl_02

Františkovy Lázně

A až budete shánět ubytování, doporučit můžeme Pension Ulrika, ve kterém pobýval i štáb filmu James Bond – Casino Royale. Nachází se přímo na cestě k hradu Loket, je na něj krásný výhled z oken. Nadstandardní vybavení s bohatou snídaní a wi-fi připojením zdarma vás ani nepřijde příliš draho.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru