Dnes vyšlo 1 článků

Inzerce: Koupili jste si tablet? Popřemýšlejte nad vhodným příslušenstvím

Doba jde neustále kupředu, a tak zatímco v minulosti zažívaly boom notebooky či netbooky, nyní jsou to především chytré telefony, a také oblíbené tablety, které již dokážou plně suplovat běžný počítač. Samozřejmě na trhu je celá řada výrobců, kteří se liší jak cenou, tak i velikostí a parametry. A pokud již tablet máte, je vhodné zapřemýšlet nad tím, zda nepořídit i vhodné příslušenství. A mezi to rozhodně nespadají pouze nabíječky, nebo ochranné fólie.

Naprostým základem by samozřejmě mělo být kvalitní pouzdro. Vzhledem k velikosti a váze tabletu se předpokládá, že ho budete často nosit s sebou. A jenom málokdo chce, aby se tablet ve vašem batohu či tašce poškrábal, nebo dokonce praskl. Vhodná pouzdra pro tablety tomu samozřejmě účinně zamezí. A už záleží jenom na vás, zda jako materiál zvolíte kůži, nebo vyberete taková pouzdra, která jsou natolik sofistikovaná, že z nich lze složit i praktický ministojan, o který se dá tablet opřít, a usnadní tak práci.

Není tak třeba kupovat samostatné stojánky, které jsou však taktéž poměrně oblíbené. Usnadňují především to, z jakého úhlu tablet pozorujeme – pokud ho máme umístěný na stole. Na druhou stranu ne ke všem tabletům taková pouzdra existují, a tak je samostatný stojánek na tablet nezbytností, pokud skutečně chceme tablet používat pohodlně. Mnoho výrobců nabízí stojánky na míru svým tabletům, a ty tak nejenom perfektně drží, ale skvěle do daného stojanu padnou.

Pokud však o usnadnění práce mluvíme, jistě každý majitel toužil po tom, aby měl usnadněné samotné psaní textu. Zvláště v případě dlouhých emailů, nebo třeba při chatování s přáteli. I tento problém lze velmi snadno vyřešit, a to pomocí klávesnice pro tablety. Samozřejmě jedná se o menší provedení, než které známe ze standardních počítačů, ale rozhodně nám samotné psaní maximálně ulehčí. A to ať už na tabletu pracujeme doma, či kdekoliv v kavárně, nebo ve vlaku. Stačí snadné zapojení do příslušného portu, a lze začít psát. Důležité v tomto ohledu je vybrat takový model klávesnice, který je právě s vaším typem tabletu kompatibilní.

Komentáře

Nahoru