Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Koupejte se bez chlóru

Také nesnášíte tu bazénovou vůni chlóru? Je cítit i z plavek, když přijdete domů. Ale máme štěstí. Konečně na náš trh přišla bazénová chemie, která se může chlubit tím, že neobsahuje chlór a přesto odstraňuje bakterie, viry a plísně.

Chlór škodí vašemu zdraví

Dezinfekční prostředky, které se používají pro dezinfekci bazénů, skutečně mají vliv na vaše zdraví. Přebytek chlóru způsobuje ekzémy a vyrážky. Minulý rok se dokonce objevily zprávy o tom, že chlor může způsobovat rakovinu. A protože se jím čistí i pitná voda, je prý příčinou všech dnešních onemocnění, která se v dřívějších dobách nevyskytovala.

Zatímco o vlivu na rakovinotvorné buňky můžeme jen spekulovat, jisté je, že může způsobit podráždění kůže, očí a horních cest dýchacích. Na vině není samotná bazénová chemie, ale sloučení kyseliny chlorné s dusitany, které se do vody dostanou s potem plavců. Tyto sloučeniny jsou pak škodlivé.

13813-maska-chlor

Čistěte bazény bez chlóru

Bazény se čistit musí, nikdo se nechce koupat ve špinavé vodě zarostlé řasami. Řešení tedy spočívá v používání prostředků bez chlóru. Úprava bazénové vody může být prováděna také bez něj, chlór není hlavní látkou, která čistí.

Dezinfekční přípravky GUAa neobsahují chlór, alkohol, aldehydy a fenoly, takže nejsou nepříjemně cítit. Navíc mají algicidní účinky, díky kterým potlačují růst řas. Udrží vodu křišťálově čistou, zneškodní všechny mikroorganismy, dodávají vodě nutný kyslík a odstraní nehezky vypadající pěnu.

Vhodné pro všechny

Bezchlórová chemie je vhodná pro všechny, kdo mohou mít problémy s chlórem. Hodí se pro alergiky, astmatiky, ekzematiky a malé děti. Neničí pokožku, plavky ani nemá vliv na materiál bazénu. Navíc není určená pouze do bazénu. Můžete ji používat rovněž do vířivek. A produkty GUAa bez chlóru jsou vhodné také na čištění koupelen, wellness zařízení nebo třeba veterinárních prostor. Stačí si vybrat tu správnou edici.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru