Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Kde v Praze sehnat poctivé potraviny?

INZERCE: Kde v Praze sehnat poctivé potraviny?

Záleží vám na tom, co jíte? Mělo by, protože jídlo významně ovlivňuje kvalitu našeho života. Z čeho si myslíte, že jsou všechny dnešní nemoci, jako je například rakovina? Dříve nebývaly nebo jich aspoň bývalo méně. Jenže s tím, kolik umělých a nezdravých látek do sebe v dnešní době cpeme, se není čemu divit.

Je strašně těžké tomu zabránit. Ono se lehce řekne, že tedy začnete jíst zdravé potraviny. Ale kde takové potraviny sehnat? V posledních letech se sice začaly rozmáhat potraviny BIO kvality, ale stále nejsou všude a navíc jsou často i několikanásobně dražší. To tedy není to pravé řešení. Máme pro vás ale tip, kde sehnat poctivé potraviny v Praze.

Filipa Sajlera zřejmě znáte z Kluků v akci. Svého času to byl jeden z nejoblíbenějších kuchařských předmětů, protože chlapi v kuchyni jsou jednoduše skvělí. Filip má za sebou spoustu zkušeností ze špičkových restaurací a hotelů po celém světě, má mnoho kuchařských zkušeností a vařil pro takové hvězdy, jako je Madonna, Petr Čech nebo David Copperfield. Je spolumajitelem společností Perfect Catering a Perfect Canteen. Taky se ale rozhodl otevřít Pankrácký Rynek.

Farmářský trh pod střechou

Pankrácký Rynek je místo, kde se prodávají poctivé potraviny. Poctivé neznamená vždycky BIO. Jde spíš o to, že jsou kvalitní a byly vyrobeny poctivě. Nevyrobili je obchodníci, kterým jde jen o zisk. Pankrácký Rynek najdete Na strži v Nuslích a nabídne vám maso, uzeniny, ryby, pečivo, květiny a spoustu dalšího. Je to vlastně takový farmářský trh pod střechou.

obchod_potraviny

Kromě možnosti koupit si potraviny na přípravu jídla, si na Pankráckém Rynku můžete taky zakoupit hotové pokrmy. Nachází se tam totiž Perfect Bistro, což je takový fast food, který nabízí jídlo v kvalitě slow foodu. Můžete tam klidně skočit na snídani nebo oběd, ale teplá jídla mají po celý den. Všechno je samozřejmě vyráběno ze surovin, které můžete zakoupit. Zkuste tedy žít zdravě a sledovat, co jíte. Aspoň občas.

Komentáře

Nahoru