Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Karaoke má pozitivní vliv na vaše zdraví

Víte, jak je večer strávený zpíváním karaoke prospěšný vašemu zdraví? Vědci už před šesti lety zjistili, že noc strávená pitím a zpěvem s kamarády vám rozhodně prospěje.

Podle výzkumníků mají karaoke skladby s přáteli pozitivní vliv na kardiovaskulární systém (srdce a cévy) a zpěv pomáhá snižovat stres. Zpěv ve sprše ovšem takový účinek nemá, u karaoke párty jde rovněž o přátele, kteří se zábavy účastní.

„Zpěváci zhluboka dýchají, což je dobré pro nervový systém,“ vysvětlil profesor Takeshi Tanigawa z Ehimské univerzity v Japonsku. „ Po zpěvu obvykle obdrží potlesk a tato sociální podpora pomáhá v nepříznivých životních situacích a stresujících událostech.“

Karaoke se nemusíte bát

Dalo by se říci, že čím horší jste zpěváci, tím lepší bude mít karaoke vliv na vaše zdraví. Horší pěvecké výkony totiž vyvolávají více smíchu, a jak všichni víme, smích prodlužuje život.

Každopádně nemáte se vůbec čeho obávat. Když si vyberete píseň podle svého vkusu, pravděpodobně vaše pěvecké vystoupení dopadne dobře. Karaoke DVD se dají sehnat pro jakýkoliv hudební vkus – pro děti, rockery, starší lidi i milovníky slovenské hudby. Na něco od Kabátu, Karla Gotta nebo Michala Davida si přece musíte troufnout.

4799036927_c38e84a2cb_o

Výbava pro karaoke

Pokud chcete pravidelně dělat něco pro své zdraví, zřejmě budete potřebovat vlastní karaoke výbavu. Nejlevnější karaoke sada se v ČR dá sehnat už za 1400 korun. Dostanete karaoke mix, dva mikrofony a potřebnou kabeláž. Pak už stačí jen vybrat CD s hudbou dle vašeho vkusu a pěvecká show může začít.

Karaoke je mezi dětmi i dospělými různého věku právě tak oblíbené, že k němu není třeba žádné složité vybavení. Kdyby vás to náhodou hodně chytlo, máte možnost zakoupení stojanu na mikrofon, reproduktorů a pokročilých karaoke mixů. Správná výbava karaoke maniaka by ovšem měla obsahovat hlavně hodně karaoke DVD všech možných žánrů, aby u vás svou oblíbenou skladbu našli všichni přátelé.

Fotka: Flickr – Izabel Östgren

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru