INZERCE: Jetboil – rychlé a lehké outdoorové vařiče

Chodíte často kempovat do přírody? A na čem si vaříte teplá jídla? S outdoorovými vařiči Jetboil už nikdy nebudete hlady. Žádné tahání těžkých hrnců, vařičů a pánví. Jsou lehké, uvaříte na nich kávu i rodinný oběd.

jetboil-flash

Jetboil Flash

Zakladatelé svou značku outdoorových vařičů spustili právě z toho důvodu, že byli frustrováni těžkými vařiči, které s sebou museli tahat na každou expedici a výlet do přírody. A tak před více než deseti lety představili Jetboil. Dnes je to kultovní značka všech milovníků outdoorových aktivit a nabízí několik modelů vařičů – Zip, Flash, MiniMo, Sumo a Joule. Váha se pohybuje od 345 gramů do 790 gramů, liší se velikostí, objemem, počtem osob, které si na něm uvaří, a pochopitelně rychlostí ohřevu.

Hodně oblíbeným modelem je outdoorový vařič Flash vhodný pro 1- 2 osoby. Stejně jako ostatní modely má mnoho unikátních vlastností. Neoprenový obal sice dodává na kráse, ale především funguje jako velmi dobrý izolátor. Teplo se nedostane pryč, takže na obal můžete sáhnout beze strachu, že se spálíte. Pokud jen ohříváte vodu a nechcete, aby vřela, stačí sledovat indikátor tepla na boku. Plameny na straně se zbarví do oranžova, když je voda dostatečně horká. Půl litru vody v něm uvaříte za dvě a půl minuty.

Čím to, že jsou vařiče Jetboil tak lehké?

Cestovní vařiče Jetboil jsou vyrobené z lehkého titanu a díky tomu se hodí na pěší turistiku, táboření, vodáctví, cykloturistiku, lyžování i rybaření. Mají unikátní patentovaný způsob rozvodu tepla, a když použijete speciální čtyřsložkový plyn, není problém s vařením ani v extrémních horských podmínkách. Jednou za čas je třeba doplnit plynovou kartuši, přičemž na jednu 100g kartuši uvaříte až 12 litrů horké vody. Zapalovač je integrovaný, vlastně veškeré součásti (stabilní nožičky, nástavec na ostatní nádoby, víčko, …) uložíte do jedné malé nádoby, kterou strčíte do batohu.

Komentáře

Nahoru