INZERCE: Jakého pejska si pořídit do rodiny?

Touží vaše děti po pejskovi a vy si stále nejste jisti, zda je to dobrý nápad? Určitě! Děti se naučí zodpovědnosti, budou se muset o někoho starat, získají kamaráda na dlouhá léta a začnou milovat zvířátka. Pejsek je vhodný téměř do každé rodiny, jen je potřeba vybrat to správné plemeno.

Nezávisle na tom, jaké štěňátko by si přály vaše děti, udělejte vlastní průzkum. Soustřeďte se na to, co jednotlivá plemena potřebují a zda budete schopni jim to nabídnout. Například německý ovčák je určitě špatnou volbou do bytu, protože potřebuje pohyb. Naopak velmi dobře se uplatní jako hlídač rodinného domku.

nemecky-ovca

Do bytu nepatří ani další oblíbený pejsek, kterým je labrador. Tahle rasa má velmi ráda děti, je inteligentní, odevzdaná a přátelská. Nemůžete od ní očekávat, že vám ochrání dům – i ke zlodějům se totiž bude chovat jako k nejlepšímu příteli. Není to tím, že by byl labrador příliš hloupý, naopak patří mezi nejchytřejší plemena, prostě je jen příliš dobrosrdečný.

labrador

Je dobré pořizovat si pejska do bytu?

Je, ale vyžaduje to více péče z vaší strany. Malé štěňátko musíte naučit chodit na záchod nebo vydržet s čůráním ven. Je potřeba se mu věnovat a připravte se na to, že vám bude lézt na sedačku, do postele i do kuchyně. Všude budou chlupy. I když se vám nebude chtít a venku bude pršet, nezbyde vám nic jiného, než vzít si deštník a vyrazit ven.

Každopádně se zaměřte na menší plemena. Vhodní jsou zejména yorkshirský teriér, čivava, mops, bišonek, maltézský psík či čínský chocholatý pes. Tito pejsci jsou svým vzezřením často podobní kočičkám. Jsou malí, klidní a zvyklí na panelákový život.

Nicméně popřemýšlejte o svých časových možnostech. Pokud víte, že nebudete mít čas pejska často venčit, uvažujte raději o jiném zvířátku, které vás potěší svou přítomností. Přečtěte si třeba články o akvaristice, rybičky jsou docela nenáročné, ale naučí děti základním povinnostem a starosti o druhé.

Fotky: infopes.cz

Komentáře

Nahoru