Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Jak začít provozovat autolakovnu

Autolakovna je dobrý byznys, protože dokud budou lidé jezdit, budou bourat a budou chtít svým autům dát nový kabát. Obrátí se na vás a vy jim jejich plechového miláčka proměníte k nepoznání. Nezní to fantasticky?

Krok 1: Popřemýšlejte nad financemi

Máte dost vlastních prostředků nebo dokážete sehnat investory? Další možností je vzít si půjčku. Ale budete mít na její splácení? Zachrání vás někdo, kdyby přišlo špatné období a vy nevydělávali dostatek na splátky? Berte v úvahu, že bude nutné zakoupit vybavení autolakoven, pronajmout nějaké místo, platit zaměstnance, pokud z toho nechcete udělat one man show.

Krok 2: Založte si firmu

Je jedno, jestli to bude akciová společnost, společnost s ručením omezeným nebo cokoliv jiného. To se odvíjí od toho, zda chcete podnikat sami, chcete mít velký kapitál apod. Všechno zařizování se zakládáním firmy je složité, ale je to nutné. Prostě nejde lakovat auta jen tak načerno. Šlo by to… Ale jen do té doby, než by nastal nějaký průšvih. To, že oficiálně nemáte žádné povolání, by ho následně totiž miniálně zdvojnásobilo.

Krok 3: Vyberte místo

Pronajměte si starou dílnu, velkou halu nebo něco, kam pohodlně schováte několik aut a všechno potřebné vybavení. Úplně nejlépe byste svůj podnik měli umístit na viditelné místo – blízko rušných silnic.

Krok 4: Nakupte potřebné vybavení

Ještě před tím, než se do byznysu autolakovny pustíte, se dobře podívejte, co všechno je potřeba. Od lakovacích kabin, přes odsávací stěny až po výstupní agregáty. Je toho opravdu hodně a bez dobrého vybavení nikdy nezvládnete konkurovat větším firmám.

lakovaci_kabina

Lakovací kabina

Krok 5: Rozjeďte byznys

Dejte lidem vědět, že existujete. Umístěte reklamu do místních novin, založte si firemní facebookový profil, nechte vytvořit webové stránky, rozneste letáky, vylepte billboardy. A chlubte se každým povedeným nalakovaným kouskem.

Komentáře

Nahoru