Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Jak zabezpečit svůj dům proti zlodějům

Doba je zlá a žijeme v České republice, takže je nutné si svůj majetek dobře chránit proti všemožným zlodějíčkům. Chce to mít dobře zabezpečená okna, dveře, garážová vrata, zahradní altánky a tak dále. Pokud bydlíte v bytě, je to jednodušší. V rodinném domku ale nesmíte na nic zapomenout.

Dveře

Dveřmi běžně vcházíte do domu vy. Možná tak vůbec neočekáváte, že by je mohl použít i nějaký zloděj. To máte nejspíš pravdu, protože dnešní zámky už se nedají tak snadno přelstít. K dispozici máme různé bezpečnostní zámky v několika bezpečnostních třídách. Dostat se přes dveře je tedy prakticky dost nepravděpodobné. Snad jen kdybyste zapomněli zamykat nebo třeba větrali a omylem je nechali pootevřené. Znáte to. Lidská blbost je nepředvídatelná.

Garážová vrata

Nezáleží na tom, zda si vyberete sekční garážová vrata, vyklápěcí vrata nebo třeba posuvná do boku či rolovací. Hlavně je potřeba nechat si je namontovat profesionální firmou. Když je někdo špatně upevní, jednak se může stát, že budete mít problémy s otevíráním, ale mohlo by se stát rovněž to, že bude snazší se přes ně dostat. A stejně jako u domovních dveří tu platí nenechávat otevřená.

garazova-vrata

Okna

Že by měla zůstávat přes noc, a když opouštíte dům, zavřená, už asi připomínat nemusíme. Existuje ale jedna věc, kterou můžete udělat, abyste se mohli cítit ještě bezpečněji. Tedy upřímně, musíme si říct, že pro rodinný dům to není úplně ideální volba. Tam se hodí spíš rolovací venkovní žaluzie. Ale pokud potřebujete zabezpečit i jiný objekt, rozhodně zkuste pevné nebo rolovací mříže. To je totiž jedno z nejlepších zabezpečení, které můžete na oknech mít.

rolovaci-mrize

Bezpečnostní systémy

A na závěr tu máme jednoznačně důležitého pomocníka, pokud se o svůj dům (či jiný objekt) skutečně bojíte. Na trhu je nepřeberné množství různých hlídacích systémů, ať už kamerových nebo třeba jen s čidlem na pohyb. Žijeme v 21. století, takže technických vychytávek různých systémů je opravdu dost. Je jen na vás, co vám bude vyhovovat.

A zloději už nemají šanci. 

Fotografie: www.univers.cz

Komentáře

Nahoru