INZERCE: Jak využívat fotopasti

Žijeme v době moderních technologií, které nám často škodí, ale dokážou i pomoct. Zvládnou za nás třeba sledovat místa, na kterých v určitý čas nemůžeme být. Zaznamenají, co se tam děje, a my si to pak zpětně můžeme prohlédnout. Jasně, typicky vás zřejmě napadne videokamera. Nicméně existuje ještě minimálně jedno důležité zařízení, které to umí. Fotopast – fotografická past.

S fotopastí se dá fotit vlastně kde co, co se hýbe. Původně tedy byla určená pro zachycení snímků vzácných zvířat. Někam jste ji nastavili, a když pohybový senzor zachytil pohyb, pořídila se fotka. Jediným rizikem je snad skutečnost, že zvířata občas techniku poškodí.

Kde je vůbec sehnat?

Samozřejmě žijeme v 21. století, takže všechno seženete na internetu. Českých eshopů, které fotopasti nabízí, je několik. Zkuste ale například www.e-fotopast.cz. To totiž není jen obyčejný eshop. Nemají tam jen zboží. Poradí vám tam i s tím, jako fotopast si vybrat, jak ji reklamovat, zodpoví různé vaše otázky a dočtete se tam spoustu dalších důležitých informací.

Pro sledování zlodějů doporučují fotopasti s neviditelným bleskem. Je docela důležité, aby si zloděj nevšiml, že jej něco zachytilo. Pak by totiž mohl snímky snadno zničit. Zároveň by se vám mohla hodit fotopast s GSM, která vám pořízené fotografie okamžitě odešle na mobil nebo email. V obou případech ale samozřejmě musí být ve fotopasti SIM karta. Pokud ovšem chcete chránit svůj majetek, jistě uznáte, že taková SIM karta již není příliš velkou investicí. Kdybyste dům snímali kamerou, vyšlo by vás to ještě dráž. Taková fotopast totiž ani nepotřebuje přívod elektřiny. Na baterky bude fungovat klidně několik měsíců.

fotopast

Fotopasti na zvěř jsou většinou koncipované tak, aby se v přírodě doslova ztratily.

Podobně je to s pastmi na zvěř. Lepší jsou ty, které mají bílé LED diody, protože neplaší zvěř a lépe fotí v noci. Pokud plánujete sledovat větší plochu, mohli byste se zaměřit na fotopasti s širokým úhlem snímání. Co se týče vzdálenosti, fotopasti běžně reagují na dosah 10 – 13 metrů.

Tak si vyberte, co vám bude přesně vyhovovat. Uvidíte, že zachytíte právě takové snímky, které jste potřebovali.

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru