INZERCE: Jak využít volný den?

INZERCE: Jak využít volný den?

V pondělí si díky svátku užijeme den volna navíc. Jistě máte také zkušenosti s tím, že většina Čechů určitě ani nebude vědět, proč v daný den svátek slavíme. Ale to teď ponechme stranou. Pojďme se podívat na to, jak ho můžete smysluplně využít.

1. Odpočívejte

Tenhle bod rozhodně patří na první místo. I když není to zrovna smysluplné využití. Den k dobru by se dal strávit i lépe.

2. Udělejte si čas na děti

Vezměte je někam nebo si s nimi aspoň něco zahrajte. Pokud nemáte děti, zaměřte se na přítelkyni. Pokud nemáte přítelkyni, vztáhněte to obecně na rodinu.

3. Čtěte a koukejte na filmy

Vzpomeňte si na ty všechny filmy, které jste vždycky chtěli vidět a neměli na ně čas. Nebo na knížky, o kterých víte, že by vám neměly uniknout, přesto jste se k nim ještě nedostali.

4. Ukliďte si ve svých zařízeních

Konečně přichází čas, kdy si můžete udělat pořádek na ploše, vyřídit všechny emaily, vymazat z mobilu zbytečné fotografie a vyčistit tak paměť či se dokonce pustit třeba do přeinstalace. Máte volno, nemáte se na co vymlouvat.

5. Opravujte

Co je potřeba doma opravit? Co jste slíbili manželce, že uděláte? Když máte celý den volna, můžete se pustit i do něčeho většího. Natření plotu, výměna oken, nebo aspoň nachystání dřeva na zimu.

6. Ozvěte se starému příteli

Zkuste zavzpomínat na někoho, koho jste již opravdu dlouho neviděli. Nebylo by skvělé si aspoň napsat a zjistit, jak jde život?

7. Uklízejte

To nikdy neuškodí. Nepořádek je pořád všude. Však to znáte.

8. Chystejte se na Vánoce

Vánoční svátky se nám blíží mílovými kroky. Co kdybyste letos skutečně začali shánět dárky včas?

9. Udržujte si přehled

Co kdybyste se trochu věnovali tomu, abyste věděli, co se ve světě kolem vás děje? Pokud na to běžně nemáte čas, teď si ho udělat můžete. Přečtěte si místní noviny a zapátrejte i na internetu, abyste zjistili, co se děje ve světě. Udržovat si všeobecný přehled není vůbec špatné. Pak aspoň budete dobře chápat všechny ty vtípky na sociálních sítích.

10. Dejte si do těla

V týdnu se vymlouváte, že nemáte čas? Tak teď přišla ta pravá příležitost. Zvedněte se, hoďte na sebe sportovní oblečení a jděte si zaběhat nebo zajděte s kamarády do posilovny. Udělejte něco pro své tělo.

11. Zkuste něco nového

Začněte se učit třeba jógu nebo se podle videonávodu z YouTube pusťte do pečení nádherného dortu. Třeba vás to začne bavit, získáte nový zájem nebo objevíte skrytý talent.

12. Zkuste něco starého

Vzpomeňte si na činnosti, které jste provozovali před několika lety nebo třeba v dětství. Umíte ještě hrát na kytaru? Dokážete ještě uvázat dračí smyčku, kterou jste se učili ve skautu?

Fotografie: Flickr - Melina Souza

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru