INZERCE: Jak vybrat tepelné čerpadlo?

Potřebujete nové tepelné čerpadlo? Pokud ano, měli byste se zamyslet nad tím, jaké si vyberete. Pokud totiž bude váš výběr správný, můžete ušetřit náklady na vytápění, ale i celkově na elektřinu, protože domácnost dostane díky čerpadlu výhodnější sazbu.

Jak tedy tepelné čerpadlo vybrat?

Pro začátek se musíte zamyslet nad naprosto základními věcmi. Ujasněte si, kolik místností a osob bude teplo odebírat a zda pomocí něj budete i ohřívat vodu. Pak si v projektové dokumentaci svého domu zjistěte tzv. tepelnou ztrátu objektu.

Další na řadě je samotný systém vytápění. Je rozdíl, zda budete vytápět jen radiátory, jen podlahovým topením nebo kombinací obou metod. Pro použití radiátorů se ještě musíte vrátit do projektové dokumentace a podívat se na informace o tzv. teplotním spádu.

Na co se zaměřit?

Dávejte si pozor na podezřele levná čerpadla, která většinou pochází z Dálného východu. Uvědomte si, že tam mají jiné podmínky. V jejich podmínkách jim možná fungují dobře, nicméně při teplotách pod nulou moc spolehlivé nejsou. Pokud vás přesto lákají nízké ceny, uvědomte si, že kvalitní čerpadlo je dlouhodobou investicí, která se vám vrátí.

Jedním z nejdůležitějších parametrů tepelného čerpadla je jeho topný faktor (COP). Každý seriózní výrobce ji uvádí, takže pokud ji nenajdete, mělo by vás to varovat. Topný faktor vám ukazuje energetickou účinnost – čím vyšší je číslo, tím vyšší je účinnost. Sledovat byste měli především hodnoty při teplotě pod nulou.

Vsaďte na Vaillant

Dost byste také měli přemýšlet o tom, jakou značku tepelného čerpadla zvolíte. Rozhodně se vyplatí investovat do preciznosti a kvality, kterou vám nabízí třeba německý výrobce Vaillant. Ten se totiž zabývá oborem vytápění už 140 let a působí v celé Evropě. Navíc víte, jak to chodí. V Německu dbají na kvalitu u všeho, takže ani tepelná čerpadla na tom nejsou jinak.

Tepelná čerpadla Vaillant jsou navíc spolehlivá a tak tichá, že si jejich provozu ani nevšimnete. Díky použitým technologiím vás navíc nezruinují ani přehnané provozní náklady. Značka Vaillant patří k těm nejlepším ve své třídě, dodá vám veškeré příslušenství, poskytuje záruku 5 let a na kompresor a čerpadla dokonce 10 let.

Zkuste mrknout třeba na www.kvalitni-tepelna-cerpadla.cz. Najdete tam totiž právě kvalitní čerpadla Vaillant. A navíc vám zdarma zpracují odborný návrh řešení. Úplně bez závazků. Zkusit to přece můžete, ne?

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru