INZERCE: Jak vybrat stěnu do obývacího pokoje?

Do obývacího pokoje si obvykle vodíte hosty, a proto by měl být tak nějak reprezentativní. Každý si podle něj o vás udělá obrázek. Milujete extravaganci nebo dáváte přednost starožitnému nábytku? V obýváku se to každopádně projeví. A při výběru stěny určitě.

Pro začátek se řiďte hlavně tím, že kromě krásy musíte dbát i na kvalitu.

Začněte od základů

Než vůbec dojde k výběru obývací stěny, zvažte prostor a podívejte se, jaký jiný nábytek v obýváku máte. Pohovka, křeslo a konferenční stolek? Obývací stěna s nimi musí ladit.

Propočítejte to

Změřte obývací pokoj, nakreslete si půdorys nebo náčrtek a vymyslete, kam stěnu umístíte. Bude zabírat celou jednu zeď, nebo bude začínat půl metru od okna? Nezapomeňte změřit i výšku.

20845_img_

Popřemýšlejte o funkčnosti

Chcete do obývací stěny něco vystavit? Potřebujete v ní místo na televizi? A jak je ta televize velká? Bude stát na stolečku nebo bude zavěšená na zdi?

Slaďte to se zbytkem domu

Pokud máte kuchyň plnou moderních designových prvků, nebude úplně nejlepší si do obýváku pořizovat starožitnou obývací stěnu, ať už je sebehezčí. Obzvlášť na tom záleží, pokud máte například kuchyň spojenou s obývákem a oddělenou jen barovým pultem.

6348_img_

Nepodceňujte detaily

Opravdová krása je často v malých detailech a platí to i v případě stěny do obýváku. Hodila by se na ni nějaká kytka? Nebo jste snad radši na svíčky? Prázdné poličky nebudou vypadat hezky.

Tip: Slaďte barevně se malé doplňky (například barvu květináče s barvou polštářků na pohovce).

Výběr obývací stěny ovlivní vzhled celého obývacího pokoje. Přece jen stěna je dominantou prostoru. Nakonec tedy bude nejlepší, když si sednete k počítači a podíváte se, co všechno se dá vůbec sehnat. V některých eshopech vás čeká frustrující a chaotické hledání, ale například T nábytek pro vás připravil přehledný filtr podle barvy, materiálu, dekoru a ceny.

Pro inspiraci se určitě podívejte na IDnabytek.cz a Nabytek-dnes.cz.

Komentáře

Nahoru