INZERCE: Jak vybrat správný zimní dámský kabát?

Vybrat správný zimní kabát je nejtěžší úkol podzimu. Hlavně je třeba začít ho shánět dříve, než bude příliš zima a než budou ty nejlepší kousky vyprodané. Buď se můžete přímo vydat do obchodu a sledovat, zda vám nějaký nepadne do oka, nebo se na výběr trochu připravit. Jaký kabát bude vyhovovat vaší postavě a vašemu životnímu stylu?

Podle typu postavy

Dlouhé dámské kabáty vypadají dobře na štíhlejších postavách. Kabáty s páskem jsou také vhodnější pro štíhlé a drobné postavy, s výjimkou těch, co mají širší pás – ten lichotí silnějším ženám. Pokud jste hodně vysoká, nebojte se to ještě zdůraznit kabátem dlouhým až ke kotníkům.

Obecně ovšem platí, že byste si měla vybrat prostě to, v čem je vám dobře. Jen hledejte kabát, který se dá nosit i rozepnutý. Přemýšlejte také o tom, co budete nosit pod něj. Středně dlouhý kabát vypadá dobře k sukni i kalhotám.

coat

Jakou barvu zvolit?

Přestože každý podzim a zimu jsou trendy jiné barvy, kabát je většinou větší investicí, a tak byste se měla držet klasiky. Elegantní a nadčasové jsou kabáty v černé, tmavě modré, hnědé nebo krémové barvě. Pokud chcete mít úplně ideálně vyladěný šatník, je ideální pořídit si rovnou dva – jeden tmavší a jeden světlejší.

Módní nebo klasický?

Jestliže si kupujete kabát na několik let, odolejte módním trendům. Dlouhé kabáty jsou vhodnější na svátečnější příležitosti a do společnosti, kratší můžete pojmout i sportovně. Nejlepším řešením je pořídit si elegantní společenský kabát a na nošení o víkendu si pořídit bundu. Dámské bundy na zimu jsou totiž přece jen pohodlnější a při sportovních aktivitách bude sebesportovnější kabát nevhodný.

Kolik investovat?

Kupte si ten nejlepší kabát, jaký si můžete dovolit. Příštích pár měsíců ho budete nosit každý den. v případě, že sháníte vyloženě zimní kabát, vyhněte se pleteninám a jiným materiálům, které jsou vhodnější spíš na podzim. Byly by to jen vyhozené peníze.

A nakonec…

Nakonec připomeneme, že aby kabát vydržel několik let, je lepší jej pověsit na ramínko. Lépe udrží tvar.

Komentáře

Nahoru