INZERCE: Jak vybrat správné pracovní boty

Bezpečnost na pracovišti začíná skutečně od základů a boty jsou docela důležitý základ. Mnoho zaměstnanců si neuvědomuje, jakou má obuv význam. Nemá vliv jen na bezpečnost, ale také na pohodlí a únavu. Po 12h v práci to oceníte.

Základem je, aby vám boty pořádně padly. Nesmí nikde tlačit ani po delším nošení, což v obchodě asi neověříte, ale můžete si dát pozor na to, aby vám nebyly nikde příliš těsné. Některé pracovní boty jsou označeny štítkem „absorbce energie v patě“, jiné mají speciální vnitřní úpravu, aby byly měkké. Dívejte se také na materiál. Dobrá je kůže, hlavně by měly být voděodolné.

Tip: Obchod s obuví navštěvujte v odpoledních hodinách. Nohy totiž po celý den bobtnají (zejména, pokud jste celý den na nohou). Nezapomeňte ani na kvalitní pracovní ponožky a vyzkoušejte si obuv rovnou s nimi.

Vyztužené prsty

Pro všechny, kteří vykonávají nějaké řemeslo nebo pracují v průmyslové výrobě, je důležitá ochranná špička. Nejtěžším a nejlepším materiálem na výztuhu je ocel, která ovšem velmi dobře vede teplo, takže se snadněji zahřeje. Alternativním materiálem je hliník (velmi lehký) a kompozit (z uhlíkových vláken).

Špička pomáhá chránit prsty před těžkými padajícími předměty a horkými materiály (v případě svářečů apod.).

boty

Pozor na podrážku

Velký důraz by měl být kladen na materiál podrážky. Běžně se používá guma, která není vodivá. Neměla by ani klouzat, protože na hale se může stát, že šlápnete do mokra, ani příliš vodit teplo. Hlavně dbejte na výrazný vzorek podrážky.

Každopádně jako u všeho jiného platí, že byste nejdřív měli vyzkoumat, co ne na trhu. Známá prodejní síť REMPO, která prodává mnoho druhů pracovních bot, nedávno spustila nový e-shop oblecSaDoRoboty.sk, podívat se můžete třeba i tam. Mají tam pěkně do kategorií roztříděné boty podle výšky (sandály, polobotky, kotníčkové, vysoké boty).

Komentáře

Nahoru