INZERCE: Jak vybrat kvalitní krmivo pro psa nebo kočku

INZERCE: Jak vybrat kvalitní krmivo pro psa nebo kočku

Nacházíte se ve zverimexu a mezi tolika značkami a možnostmi nevíte, jaké krmivo vybrat. Budou lepší ty konzervy s obrázkem roztomilého štěňátka nebo granule s ilustrací psa se zdravým chrupem? Čtěte a hned se dozvíte, který produkt bude zdravý a zároveň chutný.

Všechno je to o ingrediencích.

Stejně jako balené potraviny pro lidi, také krmivo pro kočky nebo psy má na sobě nalepenou etiketu. Na ní si snadno přečtete, co všechno daný výrobek obsahuje. Hledejte, že je v něm skutečné maso, u granulí se hlavně vyhýbejte velkému podílu obilí a dalších látek, které jen pomáhají, aby bylo krmiva víc. Výživnou hodnotu pro vašeho mazlíčka moc nemají.

Suché nebo mokré?

Existují dvě hlavní kategorie krmiva – mokré (např. konzervy) a suché (granule). Obě mají své výhody a nevýhody. Konzervy obecně obsahují méně obilí, což je lepší pro vašeho mazlíčka, a více vody. To je dobré, když kočka nebo pes málo pijí, ale velkým psům to zhoršuje schopnost získat z potravy potřebné živiny.

Granule pro psy jsou mnohem jednodušší pro vás. Koupíte velké balení, protože dlouho vydrží, dokonce se snadno dávkují. Jsou levnější, takže je volí majitelé mazlíčků, kteří vyžadují velké množství jídla.

Neexistuje správná nebo špatná odpověď na to, která z výše dvou uvedených krmiv jsou lepší. Úplně nejlepší je pravděpodobně kombinovat obě možnosti.

dog-portrait-photography-elke-vogelsang-131

Fotka: Elke Vogelsang

Občas zkuste „lidské“ potraviny

Někteří lidé mají tendenci krmit svého mazlíčka pouze domácím/vlastnoručně uvařeným jídlem. Je to dobrá cesta, ale dlouhodobě nemožná. Zabírá moc času a dříve nebo později to vzdáte. Úplně postačí, když budete v kupovaném krmivu hledat to, které neobsahuje žádné chemikálie a barviva.

Zkuste si najít na internetu, s jakými krmivy mají lidé dobré zkušenosti. Můžete si prohlédnout i různé žebříčky – například Top dry foods 2015 (je na něm například značka Taste of the Wild) a podobné. Koukejte se také po tom, zda vyhovují požadavkům na výživu americké asociace AAFCO.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru