INZERCE: Jak správně vybrat spodní prádlo?

INZERCE: Jak správně vybrat spodní prádlo?

Většina lidí nosí po celý život stejný typ spodního prádla. Přestože je často škrábe, škrtí nebo je nelichotivé. Problém je v tom, že si to spodní prádlo nedokáží správně vybrat. Výběr je totiž obrovský, a tak je vážně těžké se vyznat v tom, co by pro vás mohlo být vhodné.

Jen tak pro urovnání tento článek se týká mužů i žen a spodním prádlem se tu rozumí vše, co nosíte pod oblečením – od podprsenek až po boxerky.

1. Odolejte módě a zaměřte se na komfort

Dalo by se očekávat, že v dnešních dobách už tyto dva aspekty jdou ruku v ruce. Jenže není to tak vždy. Tak pamatujte na to, že mnohem důležitější než vzhled je vaše pohodlí. Když něco vypadá dobře, ještě to neznamená, že to dobře poslouží. A spodní prádlo na sobě máte celý den, takže to nepodceňte. Pochopitelně se ale vyplatí mít doma pár hezky vypadajících kousků pro zvláštní příležitosti. Luxusní dámské prádlo by nemělo chybět ve skříni žádné ženy.

2. Vyberte správnou velikost

Spodní prádlo, které tlačí, táhne nebo vyjíždí nahoru, pohodlné není. Buďte k sobě upřímní a vyhněte se pokušení vzít si o velikost menší. Stejně skoro nikdo neví, jakou velikost spodního prádla nosíte.

3. Hledejte kvalitní materiály

Když vás materiál škrábe, vyvolává pocení nebo přes něj kůže nemůže dýchat, není to dobře. Vyvarujte se rovněž příliš tenkým nebo silným tkaninám. Sázejte na kvalitní spodní prádlo.

4. Objevte výhody bezešvého prádla

Ačkoliv švy nemusí vypadat jako výrazný problém a neobtěžují každého, bezešvé prádlo je tak nějak pohodlnější. Navíc není vidět pod přiléhavým oděvem.

5. Vyberte styl, který vám sedne

Slipy, kalhotky i podprsenky seženete v několika různých typech. Zkuste je. Uvidíte, co bude odhalovat vaše bříško, zakrývat větší stehna nebo vylepšovat menší prsa. Zamyslete se také nad svým životním stylem. Pokud jste rozený sportovec, podívejte se po sportovním spodním prádle. Pokud celé dny sedíte v kanceláři, bude to jiné.

panties

Tanga prostě nejsou pro každého. Krásně ale můžete vypadat i v jiném střihu!

6. Zkontrolujte těsnost veškerých gumiček

Jakákoliv elastická šňůrka, která se vám zdá těsná, vás při delším nošení bude škrtit. Pokud vám po nošení nějakého spodního prádla zůstávají na těle stopy, přestaňte ho nosit. Dobré spodní prádlo na těle nic nezanechává.

7. Zvažte možnost chodit na ostro

Ano, zní to možná děsivě, ale pro některé lidi je to úplně normální. Není to nebezpečné, nehygienické ani nepříjemné a vyřeší to vaše pocity nepohodlí. Nevýhodou ale je, že bude vaše pokožka na citlivých místech v přímém kontaktu s oblečením. Navíc například u sukní je to nepřípustné, co kdyby zafoukalo…

8. Po zakoupení odstraňte cedulky

Poškrábání či odřeniny od cedulek zažil snad každý. Dejte si tedy tu práci, že je vypářete. Ale pozor! Často se stává, že si při této operaci úplně nový kousek spodního prádla rozstřihnete. Zvažte tedy i možnost výběru prádla bez cedulek. I takové se vyrábí. Někteří výrobci natisknou logo, velikost a materiál přímo na látku.

9. Pořádně o své prádlo pečujte

Péče je základem prodloužení životnosti. Například ze špatně vyprané podprsenky mohou vykouknout kostice. Myslete na to, že podprsenky by měly být skladovány zvlášť, stejně tak ponožky a kalhotky či slipy nebo boxerky. Všechno odděleně. Že je nutné spodní prádlo pravidelně měnit, snad nemusíme dodávat. Problémem to bývá obvykle jen u podprsenek. Na ty pozor. Když se zpotíte, je lepší je vyprat.

underwear-2

Přiznejme si to. Většina z nás skladuje spodní prádlo přesně takhle.

10. Pravidelně spodní prádlo obměňujte

Kupte si nové, když je potřeba. Sice nemá žádnou životnost, ale poznáte to vlastním úsudkem. Uvidíte, když bude ztrácet svůj tvar.

Hezké rady, že? Ale není to vždycky tak jednoduché. Výběr prádla není zrovna snadnou záležitostí a když se o něj ještě máte starat… Ti největší lenoši mohou klidně nakupovat přes internet. Stejně tak všichni, kdo se stydí kupovat si veřejně třeba tanga. Zkuste  e-shop s dámským spodním prádlem Intimia.cz. Ženy se tam určitě v nějakém kousku zhlédnou, muži mohou pátrat po hezkém dárku pro svou přítelkyni.

Fotografie: Flickr – Yuri Machado, Jessica Caryn, jessica

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru