Dnes vyšlo 15 článků

Jak si vybrat správnou kancelářskou židli

Jak si vybrat správnou kancelářskou židli

Vybrat si kvalitní židli do kanceláře se opravdu vyplatí. Správná židle totiž podporuje správné držení těla, zabraňuje bolestem zad, šíje a zápěstí a tím vlastně maximalizuje vaši produktivitu. Výběr takové židle ale není úplně snadný. Bude to chvíli trvat, než zvážíte všechny potřebné parametry.

Zjistěte si správné rozměry

Zaprvé je potřeba zvážit správné rozměry židle vzhledem k výšce vaší postavy.

Výška: Na správné kancelářské židli byste měli sedět tak, že máte nohy položené na zemi a kolena jsou v úhlu 90 stupňů.

Opěrky: Opěrky pro ruce jsou důležité, aby si vaše ruce mohly odpočinout v pohodlné pozici. Pokud během celého dne píšete na počítači, je to skutečně nezbytné. Proto by područky měly mít nastavitelnou výšku a schopnost přizpůsobit se různým aktivitám uživatele.

Zádové opěradlo: Opěradlo ergonomické kancelářské židle by mělo podporovat přirozené zakřivení páteře a poskytovat oporu především v dolní části zad. Mělo by být zároveň oporou krku a ramen. Skvěle je, když má vaše kancelářská židle možnost opěradlo různě naklápět.

Sedadlo: Ergonomická židle má poskytovat podporu bokům a hýždím. Výška je nutná taková, aby vaše kolena byla v úhlu 90 stupňů.

Opěrka hlavy: Občas si na kancelářské židli chcete odpočnout a nejlépe si odpočinete, když si můžete opřít hlavu. Třeba při telefonování se tedy hodí, když má židle opěrku.

Zvažte, k čemu vám bude nejvíce sloužit

Máte většinu dne ruce na klávesnici? Nebo převážně telefonujete? Budete neustále sahat na něco na stole nebo spíš sedět pořád ve stejné pozici? Tohle všechno byste měli zvážit, když vybíráte kancelářskou židli.

Vyberte si styl

Zaměřte se samozřejmě na celkové provedení, barvu, ale hlavně na materiál. Někomu může vyhovovat kancelářská židle z kůže, někomu je nepříjemné sedět na ní v létě, když se potí a kůže je celá upatlaná. O síťovině se říká, že je nevhodná, nicméně vám třeba vyhovovat může. Nebo sáhněte po textilii. Těžko říct, co bude vyhovovat právě vám.

Zmapujte nabídku

Mrkněte do eshopů – například na www.kancelarskepotreby.cz a do kamenných obchodů, kde si na židli můžete vyzkoušet sednout. Porovnejte ceny, uvidíte, že online budou ceny asi příznivější. Ale je to jen na vás.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru