Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Jak si vybrat šperk, který se k vám hodí

Šperky se nosí už od dávných dob. Dříve se vyráběly ze surových přírodních prvků, jako je dřevo, tráva nebo kameny. Dnes se vyrábí z drahých kamenů a kovů a na výběr je opravdu široká škála stylů a vzorů. Od levné bižuterie k předraženým diamantům a zlatu. Náhrdelníky, náramky a náušnice se vyrábí ve všech velikostech a formách, které si jen dokážete představit.

Většina žen šperky miluje a říká se, že šperkem ženu nikdy neurazíte. Ale věděli jste, že výběr šperku hodně ovlivní vzhled? Prozradíme si pár tipů, jak vybrat takový, který vám bude sedět.

Náhrdelníky

Náhrdelník změní vnímání vaší výšky. Pokud jste malá a chcete vypadat vyšší, vybírejte si delší náhrdelníky ve tvaru V nebo Y. Když chcete vypadat menší, sáhněte naopak po kratších délkách.

Popřemýšlejte také o tloušťce. Líbí se vám masivní šperky a jste spíš drobnější? Tak na ně rychle zapomeňte. Silné náhrdelníky vypadají úžasně na kypřejších ženách, na hubeném tělíčku se zdají spíš komické. Malým a hubeným ženám sluší spíš něžné stříbrné řetízky.

retizek

Náušnice

Náušnice je třeba sladit s tvarem vašeho obličeje. Nejdřív je tedy třeba identifikovat, zda je váš obličej spíš kulatý, obdélníkový, srdcový nebo čtvercový.

  • Ženy s oválným obličejem mají největší štěstí, protože na nich vypadají dobře téměř všechny náušnice.
  • Ke kulatému obličeji se nehodí velké kulaté náušnice.
  • Pokud potřebujete prodloužit obličej, hodí se dlouhé / čtvercové / obdélníkové náušnice.

Zapamatujte si především pravidlo, že k dlouhému obličeji se nehodí výrazné visací náušnice a také že existují náušnice hodící se ke každému typu obličeje. Najdete je například v online šperkovnictví. Stříbrné náušnice s barevnými kamínky různých tvarů jsou klasikou, která nesmí chybět ve šperkovnici žádné ženy.

nausnice

Náramky a prstýnky

Během konverzace často dáváte ruce k obličeji, takže při výběru náramků a prstýnků je třeba brát ohled na ruce i obličej.

U náramků platí to, co u řetízků – na hubených rukou nevypadají dobře robustní náramky. Při volbě prstýnku berte na vědomí, že velké prsteny zdůrazní krátké prsty. Honosné prsteny s oválnými kamínky vypadají dobře na dlouhých prstech.

prstynek

A ještě pro vás máme jednu dobrou zprávu na závěr. Ve zmiňovaném šperkovnictví.cz mají všechny naše čtenářky exkluzivní slevu 30 % na celý nákup. Stačí při nákupu zadat slevový kupon „Objevit.cz“. Kupon platí do konce roku 2015.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru