Dnes vyšlo 1 článků

INZERCE: Jak si vybrat perfektní cyklodres

Chystáte se na letní sezónu a hodláte to letos brát opravdu vážně? Žádnému cyklistovi by neměl chybět pěkný cyklistický dres.

A jak takový dres vybrat? Především byste si měli rozmyslet, zda budete hledat v kategorii profi cyklodresy nebo hobby. To profesionální je samozřejmě dražší, z lepších materiálů a celkově v takovém provedení, jaké nosí závodníci. Není problém si koupit celou výbavu včetně ponožek z jedné kolekce, abyste měli vše sladěné. Ale cena profi dresu se často rovná ceně celého hobby kompletu.

Kdo se rozhodne pro koupi profi dresu, pravděpodobně s výběrem nebude potřebovat poradit. Pro všechny ostatní je tu následující přehled, na co se při výběru dívat.

1. Vzhled – vyjádřete svou osobnost

Sice se říká, že by se neměla soudit kniha podle obalu, ale u cyklistického dresu hraje vzhled dost podstatnou roli. Stejně ho nebudete nosit, když se vám nebude líbit, ať už je ze sebelepšího materiálu.

cyklodres

LAMPRE MERIDA 2015 HOBBY cyklosestava

2. Materiál – vy se v něm budete potit

Materiál má obrovský dopad na cenu, na to, jak vám dres sedí a jak pohodlně se v něm jezdí. Běžnou variantou u hobby dresů je polyester kombinovaný s elastanem. Dříve to býval nepohodlný materiál, ale dnešní směsi jsou antibakteriální, pohodlné a odvádí pot. Teplo vám v nich bude v teple i zimě.

3. Účel – kudy jezdíte

Jaký typ jezdce jste? Preferujete trasy po silnicích, nebo sjíždíte singletracky? Dresy na kolo všech materiálů jsou samozřejmě vhodné pro všechny trasy, ale silniční cyklisté upřednostňují upnuté cyklodresy apod.

4. Kapsy – časem je oceníte

Do zadní kapsy schováte mapu, telefon, klíče nebo drobné na limonádu. Dál byste mohli zvážit ještě zip (užitečné v létě, když je vám teplo).

Tip na závěr – dres na zakázku

Prohlédli jste si několik e-shopů a přesto si nevybrali? Je možné si nechat vyrobit dokonce dres na zakázku. Firma www.proficyklodresy.cz tuhle možnost nabízí od 10 ks, což je dobré například pro cyklistické oddíly nebo party přátel, které pravidelně vyjíždí na kole spolu.

A nezapomeňte, že to není jen o dresu. Čím vášnivější cyklista, tím je obvykle vybavenější. Začíná to dresem, pokračuje tím, že si k narozeninám přeje teplé cyklistické ponožky a končí snad u spodního prádla.

Komentáře

Nahoru