INZERCE: Jak se zbavit metličkových žilek?

Trápí vás metličkové žilky? Nejste v tom sami, s tímto problémem se setkává čím dál více lidí, především žen. Bohužel se kolikrát objevují ve velmi nízkém věku. Pokud se ale s bojem proti nim začne včas, je šance se jich zbavit.

Metličkové žilky se objevují na nohou, obvykle na lýtkách či vnitřní straně stehen. Někdy se s nimi setkáte i na obličeji, v okolí nosu. Jedná se v podstatě o menší příbuzné křečových žil. Mají modrou, fialovou či červenou barvu, jsou tenké a z kůže nijak nevystupují, přesto je nepříjemné jimi trpět.

Varicose veins

Typický případ metličkových žilek
Zdroj: zdraveomlazeni.cz

Proč se tvoří?

Důvodů, proč mohou vznikat, je mnoho. Mezi ty nejčastější patří:

  • genetická dispozice,
  • sedavé zaměstnání,
  • těhotenství,
  • hormonální nerovnováha,
  • vysoký krevní tlak,
  • obezita a nedostatek pohybu,
  • nadměrné opalování,
  • dlouhodobé stání či sezení.

Z výše uvedeného tedy jasně vyplývá, že téměř každý je potenciálně ohrožený metličkovými žilkami. Větší riziko je u žen, žilky se u nich objevují zejména v těhotenství. Pak už ale samy nezmizí.

Jak se jich zbavit?

Možností je několik. Mezi ty nejúčinnější patří například laserový zákrok, avšak u něj se připravte na pěknou finanční pálku. Cenově daleko lépe pak vychází krémy. V poslední době v lékárnách doporučují krém Remescar metličkové žilky, který účinkuje rovnou dvakrát.

Ihned po nanesení vytvoří ochrannou bariéru, díky níž jsou žilky méně vidět. Při dlouhodobém používání redukuje žilní zabarvení a funguje také jako jeho prevence. Při testování se ukázalo, že po třech měsících používání se výskyt metličkových žilek snížil o 51 %.

Trápí až 80 % populace

Metličkové žilky trápí až 80 % populace, u někoho se začnou objevovat třeba už v 18 letech. Někdy je spouští antikoncepce, jindy těhotenství. Každopádně je zbytečné se za ně stydět. Nejste se svým problémem jediní a byla by škoda se kvůli němu vzdávat krátkých sukní, plavek a šortek. Zkuste krém Remescar či jiná řešení a zbavte se žilek jednou pro vždy.

Komentáře

Nahoru