Dnes vyšlo 15 článků

INZERCE: Jak na výběr povlečení?

Víte, že odborníci doporučují mít doma více než dvě povlečení, která jen dokola střídáte? Správně byste měli být minimálně vybaveni něčím jiným na léto a na zimu. Pokud nejste, poradíme vám, jak to napravit.

Chystáte-li se k nákupu povlečení, budete nejspíš řešit zejména tři hlediska. Povlečení se vyrábí v mnoha různých variantách a dá se koupit kdekoliv. Tomu však odpovídá i kvalita – v některých obchodech je kvalitnější než v jiných.

Vzor povlečení

Barevné provedení byste měli volit zejména podle barevného sladění pokoje. Máte-li fialově vymalovanou ložnici, asi nebude úplně dobré vybrat si oranžové povlečení apod. Barvu zkuste omezit tak, aby se vám do interiéru pokoje hodila. V létě jsou lepší světlejší odstíny, ve kterých vám nebude takové teplo, ale zvažte své možnosti. Nevýrazné barvy jsou totiž náchylnější k ušpinění.

bavlna

Na vzoru už prakticky nezáleží. Aktuálně jsou hodně v módě květinové vzory, ale příští rok to může být jinak. Chybu určitě neuděláte s proužky, ty jsou trendy pořád.

Správný materiál

Špatnou koupí nikdy nebude bavlněné povlečení. Bavlna je měkká, prodyšná a dobře saje vlhkost. Je doporučována na léto i zimu, dobře ji snáší také lidé s citlivou kůží. Dobře drží tvar a barvu. Její jedinou výraznou nevýhodou je nutnost žehlení, bavlna se na rozdíl od jiných materiálů mačká.

Opakem je pak krepové povlečení, jehož přednost spočívá právě v tom, že se žehlit nemusí. Ocení ho především časově vytížené hospodyňky, které na žehlení nemají čas.

krep

Z dalších materiálů můžeme jmenovat satén, který v létě příjemně chladí, exkluzivní damašek, za nějž si připlatíte, a nakonec flanel. Poslední jmenovaný je však vhodný spíše na zimu, hodně totiž hřeje.

Kde nakupovat?

Na tom prakticky až tolik nezáleží. Dejte si hlavně pozor, abyste vždy kupovali české povlečení. Pokud toužíte po konkrétním tipu, kde prodávají povlečení české výroby, zkuste to na RodinneBaleni.cz.

Komentáře

Nahoru